ANAMUR DEVLET HASTAHANESİNİN BİTİMİ İÇİN GÜN SAYILIYOR

ANAMUR DEVLET HASTAHANESİNİN BİTİMİ İÇİN GÜN SAYILIYOR

ANAMUR’DAN MERSİN, ADANA, ALANYA VE ANTALYA’YA YILDA BİN’E YAKIN HASTANIN SEVKİ TARİHE KAVUŞUYOR. SEVK SIRASINDA ÇOK SAYIDA HASTA İSE YOLLARDA HAYATINI KAYBEDİYORDU.
Bu haber 2018-03-06 14:32:49 eklenmiş

 

Kamil  CÖMERTLER

Anamur’da 80 yıllık devlet hastanesi yer, yer yıkılarak yerine modern ve Kardiyovasküler (kalp ve damar cerrahisi) ile tüm hastalıkların tedavisini yapacak olan yeni poliklinikler ile çeşitli ünitelerin ve dev komplekslerin içinde yer aldığı devlet hastanesi tamamlanarak Anamurluların hizmetine girebilmek için gün sayılıyor.
Anamur İlçe Sağlık Müdürü Dr. Cem Adil ile Anamur devlet hastanesi başhekimi operatör Dr. Serkan Boz tüm zamanlarını hastanesinin tamamlanması doğrultusunda harcıyorlar.
80 Yıllık eski hastanede gerekli teçhizat ve poliklinikler ile branş Doktorların bulunmaması nedeniyle yılda bin’e hastanın Mersin, Adana, Alanya ve Antalya’ya sevk edildiği ve sevkiyat sırasında çok sayıda hastanın hayatını kaybettiği dönem sona eriyor.
Anamur’da yeni devlet hastanesinin tamamlanmasıyla birlikte hastaların sevkiyatının tamamen ortadan kalkacağı ve hastaların yeni devlet hastanesinde sağlıklarına kavuşacağı belirtiliyor.
İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ DR.ADİL “ DEVLET HASTAHANESİ DEV BİR HİNTERLANT İÇİNDE TAMAMLANACAK
Anamur İlçe sağlık müdürü Dr. Cem Adil yeni devlet hastanesinin yanında bulunan 4 bin metre kare içinde yer alan Fatih İlköğretim okulunun Ergenekon parkına taşınacağını ve bu yerin devlet hastanesi hinterlant alanına ekleneceğini belirtti. 
Dr. Adil yeni devlet hastanesinin 29 Ekim tarihinde tamamen bitirilmesini hedeflediklerini belirterek “Anamur’un sağlık sorununa köklü bir çözüm getiriyoruz. Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan başta olmak üzere, Mersin Valisi A.İhsan Su ile Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu büyük desteklerini arkamıza alarak Anamur’un ön8ünmüzdeki yüz yıllık sağlık sorununa kesin bir çözüm sağlıyoruz” şeklinde konuştu.
BAŞHEKİM DR.BOZ “ANAMUR’DA ARTIK DOKTOR EKSİĞİ OLMAYACAK”
Anamur Devlet Hastanesi Başhekimi Operatör Dr. Serkan Boz iki ay içinde bulundukları eski bina ile Diyaliz ve Acil servisin yıkılarak yeni binaya dâhil edileceğini belirterek şunları söyledi.
“Sağlık hizmetlerimiz aksamadan bölüm, bölüm yeni binamıza taşınacağız, Anamur’a yeni 2 kardiyolog doktor göreve başladı, üç üroloji Doktor birkaç gün sonra geliyor Ankara’dan Beyin cerrahı bir doktor bir hafta sonra görev başlıyor. Ortopedi Doktorları birkaç içinde görev başlayacak, Anamur’da Doktor eksimizi hiç kalmayacak” dedi.
Baş Hekim Dr. Serkan Boz Anamur devlet hastanesinin hızla bitimi yaklaşıyor bize Anamur’da büyük destek sağlanıyor, Siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşları odalar, dernek, kenttin dinamikleri, akademisyenleri desteklerini sürdürüyorlar. Çünkü Anamur’un 80 yıllık bir sorunun köklü bir çözüm getiriyoruz” şeklinde konuştu.
150 kişinin 24 saat iş planlaması doğrultusunda inşaatının son bölümlerinin de tamamlanmak üzere olan Anamur devlet hastanesinden Anamurluların yanı sıra yaz mevsimini Anamur’da geçiren 300 bin’e yakın aile bireyleri ile çok sayıda yerli ve yabancı turistin de yaralanacağı belirtiliyor.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA