Anamur Muz Üreticileri, İthal Muz karşı Mücadele veriyor

Anamur Muz Üreticileri, İthal Muz karşı Mücadele veriyor

Türkiye’nin Muz ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan Anamurlu muz üreticileri, ithal muz’da uygulanacak yeni vergi indiriminden tedirgin oldular.
Bu haber 2017-11-27 13:33:23 eklenmiş ve 1048 kez görüntülenmiştir.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu,   Ekonomi Bakanlığından, gelen ithal muzda vergi indiriminin konu edildiği yazısı üzerine toplantı düzenledi.
Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan toplantıya Muz-Bir Başkanı Mehmet Güzel, Ziraat Odası Başkanı A.Şeref Gümüş, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Güngör, Anamur Komisyoncular Derneği Başkanı  Orhun Yıldız,Tarım ilçe müdürü Niyazi Sarıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Toplantıda, ithal muz’da vergi indirimi masaya yatırılarak, yerli muzun geleceği tartışıldı.
Alanya ve Manavgat Ticaret Odaları ile iletişim kurularak, ithal muz’da uygulanacak olan vergi indiriminin yerli muza olumsuz etkileyeceğiyle ilgili rapor hazırlanarak Ekonomi Bakanı ziyaret etme kararı alındı.
Bilindiği gibi ithal muz’a karşı % 140 vergi uygulaması yapılıyordu, vergi uygulamasının % 80- ile % 100 arasına indirilmesi gündeme gelmiş ve bununda yerli muz fiyatının 1 lira ile 1.2 liraya kadar düşecegi endişesi nedeniyle yerli muz üreticilerinde tedirginlik yaratmıştı.
Anamur, Bozyazı, Gazipaşa ve Alanyalı yerli muz üreticileri gelişmeler karşısında konuyu masaya yatırmak üzere Ankara’da ilgili Bakanlıklarda görüşme kararı aldılar.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop