PROF. DR. OKUTAN’DAN SAĞLIKLI KALP KONFERANSI

PROF. DR. OKUTAN’DAN SAĞLIKLI KALP KONFERANSI


Bu haber 2016-06-11 08:34:45 eklenmiş

Anamur’da konferans veren Medical Park Antalya Kalp Hastanesi Direktörü ve Kalp-Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Okutan, kalp sağlığının önemini anlattı.
Medical Park Antalya Kalp Hastanesi Direktörü ve Kalp- Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Okutan, Anamur Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen 'Koroner Kalp Hastalıkları ve Bypass Hakkında Her şey' konulu konferansa
, çok sayıda yetişkin ve öğrenci katıldı.
Prof. Dr. Okutan, kalp sağlığının önemini anlattı. Kalp sağlığını korumanın insanın kendine bağlı olduğunu aktaran Prof Dr. Okutan, "Kalp sağlığında en önemli nokta, düzenli ve sağlıklı beslenme, spor yapmaktan geçer. Sigaradan uzak durmak, temiz hava almak da kalp sağlığı için çok önemli" dedi.
Kalp sağlığının mutlaka kontrol ettirilmesi gerektiğini kaydeden Prof. Dr. Okutan, "Erken tanı çok önemlidir. Kalbimizin sağlığı bozulduğu zaman, tekrar sağlığına kavuşturmak için teknoloji oldukça gelişti. Ancak burada önemli sorun zaman zaman yapılacak kontrollerde bozulan kalp sağlığını erken tespit etmekle teknoloji daha yararlı olur. Ameliyat öncesi ve sonrası kurallara uymak çok önemli" diye konuştu.
Konferansın sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Hüseyin Okutan'a  Belediye Başkan  Vekili  Uğur Güngör  tarafından teşekkür plaketi verildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA