ANAMUR İYİ BİR SINAV VERDİ…


Bu makale 2016-08-13 09:45:16 eklenmiş ve 321 kez görüntülenmiştir.
Kamil Cömertler

15 Temmuz (2016) Cuma gecesi FETÖ’nün yaptığı darbe girişimi sonrasında hepimiz büyük bir şaşkınlık yaşadık.
Gözbebeğimiz TSK içerisine sızmış bir grup cuntacı asker bir darbe teşebbüsünde bulundu. Büyük bir şaşkınlık ve hayret yaşadık, zira böylesi bir darbe girişimi için Türkiye Cumhuriyetinde her şey yolunda görünürken, yaşadığımız olaylar hiç kuşku yok ki hepimizi şaşkına çevirdi.
15 Temmuz 2016 Cuma gecesinden, 10 Ağustos Çarşamba gününe kadar, Anamur’da da halkın darbeye karşı nöbeti artarak devam etti. .
Yalnız bir gruba yada siyasi  partiye karşı  değil, Türk halkına ve Ülkemize karşı yapılmış olan  darbe girişimine  karşı, siyasi ayrım yapılmaksızın  Cumhuriyet alanını  boş bırakmayanlara  Sivil Toplum Kuruluşları da   destek verdi..
AK Parti  İlçe Başkanı  M.Feyzullah Yılmaz, CHP  İlçe Başkanı  Ayhan Güven  demokrasi nöbetinde yaptıkları konuşmalarla  topluma  önemli mesajlar verdiler..
Anamur’daki  demokrasi nöbeti devam ederken,üst üste gözaltı haberleri  almaya başladık..

Ülkemizin dört yanında  yapılan  operasyonlara  doğal olarak  Anamur’da dahil oldu..
Önce  Anamur adliyesinde bazı hakim ve savcıların göz altına alındığı haberlerini, ardından AGİAD Başkanı  Şeref Emil’in ev ve  iş yerinin aranarak göz altına alındı.
Yıldırımhan Tekalan  Özel okulu  ve Işık dershaneleri mühürlenmesinin ardından,önce bazı öğretmenlerin lisansları  iptal edildi, bazıları  birer ikişer gözaltına alındılar,birçoğu tutuklandı..
21 Ağustos Cuma  gününe kadar Anamur’da   53’ün üzerinde  çeşitli iş kollarında görevli  kişiler   göz altına alındı, birçoğu tutuklandı..
Elbette  Vatanına  ihanet eden, Türkiye Cumhuriyetini  karanlığa  sürüklemek  isteyen,  daha da ötesi  dış güçlerle  birlikte  ülkemizi  kim yada kimler  bölmek istiyorsa cezalarını en ağır şekildi çekmelidir..
Elbette  hainliğin helede vatan hainliğinin savunulacak  bir yanı yok, ancak,Cumhuriyet halk Partisi  Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu’nun   ifade ettiği gibi,  bu hainler  devlete sızmadı  yerleştirildi  görüşüne  toplumun büyük bir çoğunluğunun destek verdiğini, yani Kılıçdaroğlu ile aynı görüşte olduğunu  biliyoruz..
Devletin  tüm imkanlarını Türkiye Cumhuriyetini  yok etmek için  kullananları,  köşe başlarına   yerleştiren ve   yetkilendirenlerin  nasıl bir vicdan muhasebesi yaptıklarını  toplumda merak ediyor doğrusu..
C
amiye, kışlaya, adliyeye siyaseti sokan  ve bununla gururlanan siyasetçiler,uygulamalarının  pişmanlığı içindedirler..
FETÖ yaptığı  kumpasla,,geçmişte Ergenekon, Balyoz,Casusluk  gibi   saçma sapan  davalarla, hiçbir günahı olmayan pek çok subayı hapse attılar,bazılarının  da ölümlerine neden oldular..
O tarihlerde  Ergenekon, Balyoz,Casusluk  davalarından yargılanan Atatürkçü  askerleri  suçlu ilan eden siyasetçiler   bugün bakıyoruz da televizyonlarda, 3yıl,beş yıl  haksız yere  hapiste yatan askerlerin  savunuculuğunu yapmaya çalışıyorlar..
Adama sormazlarımı.. Sahiden ne oldu da..
Dün  Gnel Kurmay Başkanını  bile  terörist ilan eden  ve yargılayan özel savcıları  alkışlayan eller bu gün,Atatürkçü,aydınlık Türkiye isteyen askerlerimizi   alkışlar oldu..
Anamur’da ya da Türkiye Cumhuriyetinin herhangi bir köşesinde gözaltına alınmalar ve tutuklanmalarda kurunun yanında yaşta yanmasın mantığıyla hareket edilmesi gerektiğine inanıyorum…
Türkiye Cumhuriyetini  yok etmek  isteyenlerin en ağır cezayı  alması, suçsuzlarında   bir an önce özgürlüğüne  kavuşması dileğiyle..
Sağlıklı            Günlerde..
Sevgiyle Kalın..


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2017 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi