İLK CEMRE 19 ŞUBATTA HAVAYA DÜŞECEK

İLK CEMRE 19 ŞUBATTA HAVAYA DÜŞECEK


Bu haber 2017-02-10 16:19:30 eklenmiş ve 5065 kez görüntülenmiştir.

2017 yılının ilk cemresi, güneşin yüzünü göstermesinin ardından merak edilen konular arasında yer aldı. Kelime manası olarak 'kor' anlamı taşıyan cemre, halk arasında çeşitli rivayetlere de konu olmaktadır. Şubat ayında başlayıp Mart ayında sona eren cemre dönemi, hava, su ve toprağa düşmesiyle sona eriyor. 
Halk arasında yaygın olarak baharın müjdecisi olarak bilinen sıcaklığın artması olayına cemre denir. Cemre'nin birer hafta arayla havaya, suya ve toprağa düştüğüne inanılır. Üç tane olan cemrenin birincisi havaya (19-20 Şubat), ikincisi suya (26-27 Şubat) ve üçüncüsü de (5-6 Mart) toprağa düşer. Her cemrenin düşüşüyle hava sıcaklığı artar, cemrelerin arasında ise sıcaklıkta küçük bir düşüş görülür.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop