ANAMUR OVASINDA NERGİS KOKUSU

ANAMUR OVASINDA NERGİS KOKUSU


Bu haber 2017-02-10 16:10:20 eklenmiş ve 6811 kez görüntülenmiştir.

Genelde kış mevsiminin ortasında güneşi gördüğü andan itibaren açmaya başlayan nergisler, kırsal kesimde yaşayan vatandaşların gelir kaynakları arasına girdi.

Beyaz ve sarı renklerinin ahengi ve insanı mest eden kokusuyla bilinen nergisler, aynı zamanda baharın müjdecisi olarak da biliniyor. Nergis çiçeği, bunun yanında kırsal kesimde yaşayan ailenin de geçim kaynağı.
Havaların ısınmasıyla çiçeklenen Anamur ovasında kendiliğinden çıkan, kısa süreliğine de olsa nergisleri tarlalardan toplayan vatandaşlar, hiçbir masraf etmeden küçükte olsa gelir elde ediyorlar.
Okuldan artan zamanlarında ve hafta sonlarında harçlık biriktirmek için tarlalardan nergis çiçeği toplayıp iş yerlerine demetini 3-  5 lira arasında satan öğrencilerde, bu şekilde okul harçlıklarını çıkarıyorlar.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop