BELEDİYE BAŞKANI TÜRE’DEN TÜRK BAYRAĞI HASSASİYETİ

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Kamu oyuna yaptığı açıklama ile Türk insanın vatanı bayrağı için şehit olmayı bir vazife bilmekte olduğu bir ülkede bayrağı konusunda çok hassas olması gerektiğini evlerin balkonlarına, pencerelerine, esnafların iş yerlerine bayrak asmaları çağrısında bulundu.
Bu haber 2016-11-07 11:01:50 eklenmiş

Başkan Türe Kamuoyuna  yaptığı  açıklamada:
‘Kıymetli Hemşehrilerim, Değerli Anamurlular,
Ülkemiz Türkiye son aylarda ve günlerde çok zorlu bir süreçten geçmektedir. Yurtiçi ve yurt dışında Milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden düşman güçler günümüzde el ele vererek tarihten buyana süregelen nefretleri ile her alanda Türk Milleti’ni köşeye sıkıştırmanın gayreti içerisindeler. Bunu ülkemizin yaşadığı süreçten ötürü her Türk ferdi rahatlıkla görebilmektedir.
Gelinen noktada Türk Milleti’ne içte ve dışta kasteden, içlerinde terör örgütleri ve onların uzantılarını destekleyici, koruyucu, kol kanat gerici hainler ve işbirlikçileri iyice azıtmışlardır. Halkımızın kahramanlığı ile karşı koyulan FETÖ terörünün yanı sıra yurtiçinde PKK ve yurtdışında PKK ve uzantılarına karşı Devletimiz, Hükümetimiz, Polisimiz, Askerimiz, kısacası tüm Kolluk Güçlerimiz seferber edilmiş ve canla başla mücadele edilmektedir.
Bu Topyekün gerçekleşen mücadele hiçbir siyasi ayrım, çıkar kaygısı, kırgınlık, küskünlük, ayrılık düşünmeksizin Türk Milleti’nin ferdi olan her vatandaşımızın devletimizi, hükümetimizi, askerimizi, polisimizi, teröre karşı izlenen politikaları desteklemesi gereken bir harekettir. Gün ülkemizin menfaatleri için kırgınlıkları, küskünlükleri, siyasi ayrımları, çıkar hesaplarını ve herşeyi bir kenara bırakıp birlik olma günüdür. Dün haçlı ile birleşen şer odakları bu gün yine aynı zihniyetle ülkemiz üzerinde kirli emellerini ortaya koymaya çalışmaktadır. Suriye’de, Irakta YPG ile ortak hareket eden Amerika da, FETÖ’cüleri saklayan, PKK’ya destek veren Almanya da, İngiltere de, İsrail de bu haçlı grubunun içerisinde yer almaktadır.
Herkes, her Türk Vatandaşı kendisinden, çevresinden, bölgesinden ve yaşadığı yerden sorumludur. Herkes kendi evinin önünü temizlerse ortada bir sorun kalmaz sözüne binaen biz de Anamur Belediyesi olarak çevremizden, Anamur’dan sorumluyuz. Anamur’da üzerimize düşeni yapma noktasında ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.
Terörün amacı insanları korkutmak, sindirmek, yıldırmak ve normal yaşamı yaşanamaz hale getirmektir. Terörün bu amacını bozmak, Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğini ortaya koymak, haykırmak için var gücümüzle çalışacağız. Burada tabi ki belediyemizle birlikte Anamur’da yaşayan tüm vatandaşlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Siyasi Partilerimize, fikir önderlerimize, basınımıza, kısacası herkese sorumluluklar düşmektedir.
Belediye olarak fiziki projelerimizi aynı şekilde sürdürmeye devam ederken toplumumuzun kararlılığını, birlik ve beraberliğini ortaya koymak adına sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimizi de hız kesmeden devam ettireceğiz. Türk halkı korkusuz bir halktır. Bunu tarihte olduğu gibi 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü hainler tarafından girişilen hain darbe girişiminde de bir kez daha ortaya koymuştur. PKK ile mücadelede vatan topraklarının bağrına yolladığımız yiğitlerimiz gibi her birimiz vatan uğrunda can vermeye de hazırız.
Bu gün itibariyle terör örgütünün TBMM’deki uzantılarına yönelik girişilen gözaltı ve tutuklama kararları Türk Milleti’nin ortak duygularının neticelenmesini, Şehitlerimizin vatan toprağının bağrında rahat uyumalarını ifade etmektedir. Bu kararlılığın sürmesi Türk Milleti olarak ortak düşüncemizdir ve bu şanlı Millet’in her ferdi bu konuda devletimizin, hükümetimizin, askerimizin, polisimizin, istihbarat kurumlarımızın, adli mercilerimizin yanındadır.
Bu gün Suriye’de, Irak’ta ve yurtiçinde gerçekleşen hadiselerde Devletimizin, Hükümetimizin, Askerimizin yanında olduğumuzu göstermek, terörle mücadelede uygulanan politikalara destek vermek için tüm Anamur halkımızı evlerimize, araçlarımıza ve işyerlerimize Ayyıldızlı Türk Bayrağımızı asmaya davet ediyorum.’  İfadelerine yer verdi.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2017 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi