ANTSO’dan,Öğrencilere Eba Uyumlu Tablet…

ankara escort

ANTSO’dan,Öğrencilere Eba Uyumlu Tablet…

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası, ihtiyaç sahibi öğrencilerin uzaktan eğitime erişebilmeleri için 55 tablet bağışında bulundu.
Bu haber 2021-01-12 14:21:16 eklenmiş ve 499 kez görüntülenmiştir.

Törende konuşan Anamur Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu,TOBB  Başkanı  Hisar  Hisarcıklıoğlu’nun ,sosyal  projelere öncülük  ettiğini  belirterek, geçmiş  yıllarda  köy okullarının fiziki  koşullarının  iyileştirilmesine  ve  eğitime   verdiği  destek için teşekkür  etti.
Torunoğlu; hediye ettikleri tabletlerle uzaktan eğitim için gerekli ekipmanı bulunmayan öğrencilerin dezavantajlarının giderilmesine ve bu yöndeki ihtiyaçlarının karşılanmasına Türkiye Odalar Borsalar Birliğimizin öncülüğünde katkıda bulunmak istediklerini söyledi.
Amaçlarının tableti olmadığından derslerini takip edemeyen, arkadaşlarından geri kalan öğrencilere destek olmak olduğunu aktaran ANTSO Yönetim  Kurulu  Başkanı Ferudun Torunoğlu, "Yeni nesillerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayacak, onların eğitimlerine katkıda bulunacak. Temennimiz pandeminin bir an önce sona ermesi ve yüz yüze eğitimin en kısa sürede başlamasıdır." dedi.
Kaymakam   Mehmet Nuri Başaran  ise,Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tablet bilgisayar ihtiyacı olan öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı devam ettiğini  belirterek; Türkiye  Odalar ve  Borsalar  Birliğine    eğitime  desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Garnizon Komutanı  Taner  Tükel,  eğitimin önemine  dikkat çekerek, Pandemi  nedeniyle  uzaktan eğitim alan, ilçedeki    ihtiyaç sahibi öğrencilerin    bir kısmına  verilecek  olan  tabletlerin, onların geleceğine  ışık tutacağını belirterek,  Torunoğlu’nun  şahsında    emeği geçenlere teşekkür etti.
Belediye Başkanı  Hidayet  Kılınç  ise,  Belediye olarak   ihtiyaç sahibi öğrencilere   tablet  desteğinde  bulunduklarını  belirterek;”  Kişisel olarak  da, Sivil Toplum  Kuruluşlarımızda da   destek  alarak  ihtiyaç sahibi  öğrencilere  tablet  hediye ettik. Ancak  bunu  alenileştirmeden  yaptık. Ticaret Odası olarak  sizlere de  çocuklarımız  adına teşekkür ederim.” Diye konuştu.
Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal da , öğrencilerin eğitimine  katkıda bulunmanın önemine  vurgu yaparak,  yardımlaşma ve  dayanışmanın  her alanda  önemli  olduğunu belirtti.
Anamur  Ticaret Odası Meclis  Başkanı  Mehmet Yılmaz yaptığı konuşmada  TOBB’un  bir çok sosyal projeye   destek verdiğini  yada paydaşlarından  olduğunu  ifade ederek, “kendi imkanlarıyla tablet, bilgisayar ve benzeri ihtiyaçlarını karşılayamayan öğrenciler bulunduğuna işaret ederek, "Bu öğrencilerimizin elinden tutmamız gerekiyor. Bu çerçevede gerek Türkiye Odalar Birliği Başkanlığımız gerekse Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ferudun  Torunoğlu’na anlamlı katkısı teşekkür ediyorum." diye konuştu.
Konuşmaların ardından Kaymakam Mehmet Nuri Başaran,  Garnizon Komutanı Taner Tükel,  Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, ANTSO Meclis Başkanı Mehmet Yılmaz ve Meclis Üyelerinin katılımı ile Milli Eğitim Müdür vekili Alp Aslan’la protokol imzalandı.
Odanın   bağışladığı  tabletler,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere dağılması için Eğitim Bilişim Ağı (EBA) uyumlu 55 tabletin,  15’i  Bozyazı  ilçesinde 40’ı ise  Anamur’da   verilecek

 


ETİKETLER : Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu Öğrencilere Eba Proğramlı Tablet
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri


Yazarlar

GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri


Copyright © 2021 Yeni Anamur. Tüm hakları saklıdır.