Öğrenciler Eğitimci- Yazar Servet Bal ile Buluştu

Öğrenciler Eğitimci- Yazar Servet Bal ile Buluştu

Mezitli İmam- Hatip Ortaokulu ve Şehit Erol Olçok İmam- Hatip Ortaokullarının kurucu ortak olduğu Kahramanım Çocuk eTwinning Projesi öğrencileri, çocuklar için bilim kurgu kitaplar yazan eğitimci- yazar Servet Bal ile online olarak söyleşi gerçekleştirdi.
Bu haber 2021-01-11 13:31:14 eklenmiş ve 403 kez görüntülenmiştir.

Söyleşiyi proje ortaklarından Tarsus Bahşiş Ortaokulu Türkçe öğretmeni Sevinç Tor Çakır ve yönetimindeki Kitap Kurtları öğrenci takımı organize etti. Proje öğrencilerinin aktif olarak görev aldığı söyleşide eğitimci- yazar Servet Bal, bir kitap kurgusu oluşturmak üzerine öğrencilerle uygulamalı bir etkinlik de gerçekleştirdi. Öğrencilere okumaktan ve yazmaktan asla vazgeçmemelerini söyleyen yazar, böyle bir projede de yer almaktan memnun olduğunu dile getirdi.
Kahramanım Çocuk eTwinning Projesi, Mersin’in farklı ilçelerinden sekiz okul, Afyonkarahisar ve Şanlıurfa’dan da birer okulun dahil olduğu bir kitap okuma projesidir. Proje öğrencileri öğretmenleri rehberliğinde kitaplar okuyup tartışarak, yazarlarla söyleşilere katılarak ve kitaplar üzerine çeşitli etkinlikler gerçekleştirerek okumayı hayatlarının vazgeçilmez bir parçası haline getirmektedir.

Servet Bal Kimdir?
Servet Bal, Anamur’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Anamur’da tamamladı. Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Meslek yaşamına Anamur’da başladı. Sonrasında sırasıyla Ağrı ve Ordu’da öğretmenliğe devam etti. Lisansüstü eğitimini Giresun Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çocuk Hakları programıyla sürdürüyor. Bintuğ ve Göktuğ adında iki oğlu var.
Yazar, İlgi alanları arasında tarih, mitoloji, astronomi, politika ve çocuk edebiyatı olduğunu, Kitap yazmaktaki amacının ise ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin keyifle kitap okumalarını sağlamak ve onları beklenen bilim, teknoloji ve uzay çağına hazırlamak olarak belirtiyor. Akademik çalışmalarında da çocuk hakları, çocuk edebiyatı, çocuk kitapları ve çocuk resim analizleri üzerine yoğunlaşıyor.

 


ETİKETLER : Öğrenciler Eğitimci- Yazar Servet Bal ile Buluştu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri


Yazarlar

GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri


Copyright © 2021 Yeni Anamur. Tüm hakları saklıdır.