2021 Mersin’de çevre yılı olacak

2021 Mersin’de çevre yılı olacak

Çevreci yaklaşımı ile 2020 yılında önemli projelere imza atan Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2021’de de hayata geçireceği vahşi depolama sahalarının rehabilitasyonu, İklim Değişikliği Azaltım ve Uyum Eylem Planı, gürültü bariyeri yapımı, Entegre Katı Atık Yönetimi ve ilaçlama gibi proje ve hizmetlerle çevreyi, doğayı ve ekosistemi korumaya devam edecek. Büyükşehir, 2021 yılında çevreye 331 milyon liralık yatırım yapacak.
Bu haber 2020-12-22 20:27:34 eklenmiş ve 597 kez görüntülenmiştir.

 

 

Başkan Seçer, çevre koruma alanında en önemli projelerden biri olan ve Anamur, Aydıncık ile Bozyazı ilçelerini kapsayacak Entegre Katı Atık Yönetim Projesi ile ilgili olarak, “Ön görüşmelerini yaptığımız, JICA kredisiyle yapacağımız bir yatırım olacak. Artık o bölgenin katı atıklarını Silifke’ye taşımayacağız. Orada depolayacağız, orada elektrik üreteceğiz” dedi.
Anamur, Aydıncık ve Bozyazı için 200 milyon liralık çevre yatırımı
Başkan Seçer, 2021 yılı içerisinde çevre adına yapacakları en önemli projelerden biri olan ve Anamur, Aydıncık ile Bozyazı ilçelerini kapsayacak Entegre Katı Atık Yönetim Projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.  İller Bankası ile Japonya Kalkınma ve İşbirliği Ajansı tarafından 7 yıl geri ödemesiz 25 yıllık kredi sağlanan proje ile ilgili Başkan Seçer, “Anamur, Aydıncık ve Bozyazı’yı ilgilendiriyor. Bunu bizim kendi öz kaynaklarımızla gerçekleştirmemiz mümkün değil. 200 milyon lira yaklaşık maliyeti olan ama ön görüşmelerini yaptığımız, JICA kredisi ile yapacağımız bir yatırım olacak Entegre Katı Atık Yönetim Projesi. Bunu gerçekleştirdikten sonra o bölgenin katı atıklarını, evsel atıklarını Silifke’ye taşımayacağız. Orada alacağız, orada bertaraf edeceğiz, depolayacağız. Orada elektrik üreteceğiz,  gübre üreteceğiz. Yani çöpten ne elde edilebilirse, yeni nesil teknolojileri kullanıp böyle bir projeksiyonu hayata geçireceğiz. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’nin bu projeksiyonla beraber 331 milyon liralık bir yatırım programı söz konusu” diye konuştu.

 


ETİKETLER : Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer 2021 yılı çevre
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri


Yazarlar

GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri


Copyright © 2021 Yeni Anamur. Tüm hakları saklıdır.