Karan” Muhalefet Meclis Üyeleri, Halka Hizmet vermemizi engelliyor”

Karan” Muhalefet Meclis Üyeleri, Halka Hizmet vermemizi engelliyor”

Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Siyasi Koordinasyon görevini yürüten Erdal Karan, AK Parti ve MHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin, yatırımlar için 250 milyon liralık borçlanma isteyen Başkan Vahap Seçer’e yetki verilmesine onay vermemelerine tepki gösterdi.
Bu haber 2020-12-14 13:44:10 eklenmiş ve 565 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

Mersin Büyükşehir  Belediye  Başkanı Vahap Seçer’in 250milyon TL’lik borçlanma talebine Cumhur İttifakına mensup  bazı  meclis üyelerinin, her iki  partinin de   Genel  merkezlerinin  talimatları  doğrultusunda hareket  ettiğini kaydeden  CHP  Mersin Büyükşehir  Belediye  Meclis  Üyesi Erdal Karan, mali  disiplinin  sağlanmasıyla, talep  edilen  borçlanmanın   üç katı  borç ödendiğine  dikkat çekti.
Cumhur İttifakı Meclis Üyelerinin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e borçlanma yetkisi vermeyerek Mersin halkını cezalandırdıklarını da belirten Karan,
“Belediye Başkanımız  Vahap Seçer,İlçe  Belediyelerin  borçlanma  taleplerine bizlerin  olumsuz oy  kullanmamamızın  doğru olmayacağını  söyleyerek, ”Sizlerin  olumsuz oyları Belediye  Başkanını  değil, halkı  cezalandırmak  olur”sözleri  olumlu  oy kullanmamızda   etkili  oldu.
İlçe Belediyelerinde bizler borçlanmaya olumlu oy kullanmamıza rağmen, aynı kişiler Başkan Vahap Seçer’in borçlanma yetki talebine ret oyu vermeyi sürdürüyorlar.
Halkın Büyükşehir Belediyesinden hizmet beklentileri var. Mersin Kenti ve İlçelerde hayata geçirilecek projeler ötelenmemesinin nedenini halk maalesef üzülerek izliyor” diye konuştu.
Gültak geri adım attı
Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin meclis oturumunda "Metro projesine ben de karşıyım" şeklindeki sözlerinin ardından,  geri adım atmasının, CHP’li Belediyelere karşı bir tavır olduğunu belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Siyasi Koordinatör Erdal Karan,” Cumhur  İttifakının  CHP’li  Belediye Başkanlarının  ellerini, kollarını  bağlamak  gibi bir görev üstlendiklerini  görüyoruz.
Son  örneği de  Akdeniz Belediye Başkanı  Mustafa  Gültak’ın, kamuoyu önünde “Ben  metronun doğru bir proje olduğuna inanmıyorum. Bizim grup da inanmıyor, kimse inanmıyor” söylemiydi.
Başkan Vahap Seçer’in, Metro Projesine Cumhurbaşkanının desteklediğini söylemesi üzerine,Gültak metronun kendisine karşı olmadığını, Mersin'deki duruma dikkat çekmek istediğini belirterek, "Metroya karşı olmak aptallıktır. Bu uçağa binmemek, gemiye binmemek gibi bir şeydir. Ben metroya nasıl karşı olabilirim" demesi de gösteriyor ki, CHP’li Belediyelere  nasıl olursa  olsun  muhalefet  edelim düşüncesi  taşıdıklarını  gösteriyor” dedi.

.


ETİKETLER : Erdal Karan Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri


Yazarlar

GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri


Copyright © 2021 Yeni Anamur. Tüm hakları saklıdır.