Projenin ilk toplantısı interaktif ortamda gerçekleştirildi

ankara escort

Projenin ilk toplantısı interaktif ortamda gerçekleştirildi

Proje açılış konuşması Fatma Ülker ve Norveç ten Chris Rune tarafından gerçekleştirildi.
Bu haber 2020-11-25 22:00:41 eklenmiş ve 349 kez görüntülenmiştir.

 

 

Anamur Milli Eğitim Müdürlüğünün Norveç ,İsveç İspanya, Yunanistan ülkeleriyle birlikte yürüttüğü 2020-1-NO01-KA201-076451 nolu  NO MAN NO WOMAN/JUST HUMAN adlı projenin ilk toplantısı pandemi nedeniyle  interaktif ortamda gerçekleştirildi. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Şube Müdürü Ali Bulut, proje koordinatörü Fatma Ülker, proje ekibinden İngilizce öğretmeni Banu Tepe ve İlyas Ülker katıldı.
Toplantıya katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan Erasmus projelerine katılan, öğretmen ve öğrencilerin kişisel gelişimleri ve mesleki becerilerini arttırdığını; gençlerimizin daha donanımlı ve özgüveni yüksek bireyler olarak yetiştiğini; kurum ve kuruluşlarımız için kapasite gelişimine olumlu katkılar sunduğunu; Avrupa’daki kurumlarla eğitim, gençlik ve spor alanlarında bilgi ve deneyim alışverişini mümkün kıldığını ve ülkemizin beşeri sermayesine katkı sağladığını belirti. Projeye katılan diğer ortak ülkeleri Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri olan Anamur da misafirlerimizi etmekten onur duyacağını, en kısa sürede Anamur’a beklediğini söyledi.
Toplantıya katılan şube müdür Ali Bulut “Erasmus projelerinin katılımcı ülkelerin birbirlerine karşı olan birçok önyargıyı yıktığını, projelere katılan bireylerin çok kültürlü bir yaklaşım içerisinde farklı kültürler tanıma fırsatı bulduğunu belirtti. Eğitim-öğretim ortamlarında uluslararası işbirlikleri, etkileşimler, uygulamalar ve projeler sayesinde önem kazandığını söyledi.
Proje açılış konuşması Fatma Ülker ve Norveç ten Chris Rune tarafından gerçekleştirildi.
Toplantı kapsamında; ülke ve kurum tanıtımları yapıldı. Proje fikri çıktıları uygulamaları, iş paketleri ve iş zaman çizelgeleri ortaklar arasında yeniden teyit edilerek proje yol haritası belirlendi. Proje süresince eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve kız ve erkek çocuklarımızın özelde eğitimde genelde yaşamın her alanındaki fırsatlardan eşit olarak faydalanmasına yönelik yenilikçi eğitim metodolojileri ile eğitim materyalleri üretilecek. Proje 31 Aralık 2020 yılında başlayacak ve 2 yıl sürecek. Proje de ortak ülkeler bazında cinsiyet eşitliği alanında geniş bir akademik araştırma yapılırken, online öğretmen eğitimleri, öğrencilere yönelik, öğretmenlerin sınıflarında uygulayabilecekleri üç adet etkinlik kitabı (ilkokul, ortaokul ,lise) ve farkındalık materyalleri oluşturulacak.

 


ETİKETLER : Anamur Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan Fatma Ülker Projenin ilk toplantısı interaktif ortamda gerçekleştirildi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri


Yazarlar

GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri


Copyright © 2021 Yeni Anamur. Tüm hakları saklıdır.