KUM ZAMBAKLARI CERENLER SAHİLİNİ SÜSLÜYOR

KUM ZAMBAKLARI CERENLER SAHİLİNİ SÜSLÜYOR

Anamur sahillerinin bazı bölümlerinde ve yoğunluklu olarak Aslıhan kumsalında bulunan Kum zambakları Hüsnü Ceren tarafından koruma altına alındı.
Bu haber 2016-09-26 11:31:52 eklenmiş ve 3238 kez görüntülenmiştir.

Sahibi olduğu Aslıhan turistik tesislerinin kumsalında bulunan Kum zambaklarının soğanlarını sahil boyunca ekerek yaygınlaşmasını sağlayan Ceren, birçok bölgede yerel yönetim ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından birçok yerde koruma altına alınan kum zambaklarının soğanlarının çalınmaması için çaba gösteriyor.
Endemik bir bitki olan Kum Zambaklarının çiçek açmasıyla birlikte sahile yayılan kokusu ve görüntüsü tatilcilerinde dikkatini çekiyor.
Mamure Kalesi ile Cerenler arasında  bazı bölgelerde  görülen Kum Zambaklarına  hetrkesin sahip çıkması gerektiğine vurgu yapan  Hüsnü Ceren;’
Vatandaşların böylesine güzel bir bitkinin yok olmasına neden olabilecek faaliyetlerden kaçınması ve hassasiyet göstermesi gerekir.Çok fazla bir maliyet gerektirmeyecek koruma projesi ve turizme kazandırılması için yerel yönetimin duyarlılık göstermesini talep ediyorum" diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop