ANAMUR 1.YAMAÇ PARAŞÜTÜ ŞENLİGİNE BÜYÜK İLGİ

ANAMUR 1.YAMAÇ PARAŞÜTÜ ŞENLİGİNE BÜYÜK İLGİ

Adıyaman’ın Tut ilçesinden Anamur’a ,Anamur ’dan, Tut ilçesine Alternatif Turizmin Dünya’ya açılan Penceresi” adı altında gerçekleştirilen Anamur 1.Yamaç Paraşütü Şenliği büyük ilgi gördü. Anamur Kaymakamlığı, Tut Kaymakamlığı ve Anamur Belediye Başkanlığının destek verdiği Yamaç Paraşütü Şenliğine, Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Tarsus, Ahas,Adıyaman-Tut Havacılık Sporları Kulüp yöneticileri ve sporcuları katıldı.
Bu haber 2016-09-20 14:48:16 eklenmiş ve 128075 kez görüntülenmiştir.

Saçkan Kavşağında bir araya gelen sporcular buradan jeeplerle  Azı tepesine  giderek atlayış için son hazırlıklarını yaptılar.

60 sporcunun katıldığı Anamur 1.Yamaç Paraşütü Şenliğinde sporcular,860 metre yükseklikten Anamur sahilindeki Mamure Kalesi kumsalına iniş yaptı.
Gaziantep Yamaç Paraşütçüleri Kulübü Derneği Başkanı Barış Çelik, Azıtepe’nin güzel bir uçuş bölgesi olduğunu ifade ederek,

 "Karma bir bölge. Hem deniz uçuşunu yapabiliyorsunuz hem de geri tarafta Toroslar'dan dolayı termik uçuşlarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Tanıtımı yapılırsa güneydeki pilotların burada zaman geçirme ihtimali yüksek. Tandem uçuşları da olacaktır. Birçok turizm bölgesinde tandem uçuşları popüler hale geldi." diye konuştu.
Kahramanmaraş Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Mahmut Hopur da Azıtepe'deki termik dolayısıyla bin metreye yükselerek deniz üzerine gelebildiklerini aktardı. Hopur,Anamur'un denizi ve doğasıyla manzarasının harika olduğuna vurgu yaptı
Adıyaman Tut Hava Sporları Kulübü Başkanı Süleyman Solak, Anamur'da Azıtepesinden 2015 yılının Ağustos ayında  test uçuşları  yaptıklarını  belirterek,"Burası hem hobi olarak uçanlar hem de eğitim alacaklar için ideal bir bölge.Dünyanın her yerinden buraya sporcuların gelmesini arzu ediyor ve bekliyoruz. Buraya yamaç paraşütü okulunun açılması için elimizden geleni yapıyor ve destek e görüyoruz.  Görev yaptığım Tut ilçemizde Kaymakamımız Mehmet Aksu beyefendi tüm spor dallarına olduğu gibi yamaç paraşütü sporunu önemsiyor ve her zaman desteklerini bizlerden esirgemiyor. Yamaç Paraşütünün  ilçe  halkı tarafından  benimsenmesinde ve yaygınlaşmasında  bizlerin yanında oldukları  için kendilerine  güzel  Anamur’dan, bir daha teşekkür etmek  isterim ‘ dedi.

THK Anamur Sportif Havacılık Kulubü Başkanı Halil Ünlüselek de, Anamur 1.Yamaç Paraşütü Şenliği  Komitesi   adına yaptığı açıklamada, ‘Düzenli olarak üç gün boyunca yapılan uçuşlarda 800-900 metre deniz üstü irtifa ile gelen sporcularımız olmakla beraber çok güzel görüntülerin alındığı akrobasi hareketlerin yapıldığı görsel şölenin sunulduğu bu etkinlikte sporcular  izleyenlerden çok alkış ve beğeni aldılar.

Bu projemizin  başarıya ulaşması halinde çıkış pistine kadar olan yol güzergahının yapılması yol üstünde cepler yapılarak her 500 m de bir Yörük çadırları kurulup çay kahve yöresel yemek ve hediyelik eşyaların satıldığı yerler oluşturulacaktır.Çıkış pistinin yapılması ile birlikte etrafına seyir terasları ahşap veya taşdan çıtasının yükseleceği bu proje ile çarpan etkenlerini de ele alırsak yeni iş istihdamları ve sportif amaçlı bungalov tarzı evler,kayak pisti,çim kayağı pisti,denizde kayt sörf ve doğa sporlarının yapıldığı bir kompleks haline gelecektir.İlçemizin dolayısıyla bölgemizin hem sosyo kültürel hem de sosyo ekonomik olarak hafif hava araçları okulu da açılarak yeni pilotlarımızın yetişmesine vesile olunacaktır.Daha şimdiden ulusal ve uluslar arası basın ve hava camiası tarafından dikkatli bir şekilde takip edilen bu proje Adıyaman Tut ve çevresinden gelen sporcuların  Deniz üstü eğitimlerinin verileceği bir yer,Anamur ve çevresinden gelecek sporcuların da Adıyaman Tut’ta karasal iklim şartlarında verilecek dersler  karşılıklı eğitimler ile her iki ilçede de spor camiasının gözde uçuş alanları olacaktır.Dolayısıyla dünyada 600.000 üyesi olan Yamaç paraşütü tutkunları bir gün mutlaka eğitim almak için Deniz üstü Anamur’a, Kara üstü eğitim  için Tut’a geleceklerdir.’ Şeklinde açıklamalarda bulunarak, ‘ desteklerini  bizlerden esirgemeyen, Tut Kaymakamı Mehmet Aksu’ya, Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk’e ve şenliğimize lojistik destek sağlayan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye, bu organizasyonun düzenlenmesinde yer alan  Tut Hava Sporları Kulübü Başkanı Süleyman Solak’a,  Anamur’a  gelerek  uçuşlarını gerçekleştiren  sporcu ve hocalarına  teşşek ediyorum’ dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop