MUZ SERASI KURACAKLARA HİBE DESTEĞİ

MUZ SERASI KURACAKLARA HİBE DESTEĞİ

Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, muz serası kuracak 17 çiftçiye, 493 bin liralık maddi destek verdiklerini bildirdi.
Bu haber 2016-09-10 15:33:31 eklenmiş ve 76800 kez görüntülenmiştir.

Yılmaz, yazılı açıklamasında, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğünün teşvikleriyle 2016 yılı çalışma programında yer alan ekonomik amaçlı kredilerin dağıtıldığını kaydetti.
Bu kapsamda, Gülnar ilçesi Pembecik Mahallesi'nde ikamet eden, muz serası kuracak 17 çiftçiye 493 bin liralık maddi destek sağladıklarını belirten Yılmaz, "Çiftçilerin her birine 29 bin lira verdik. Bu paranın 5 bin 800 lirası hibe olarak, kalan 23 bin 200 lirası ise 2 yıl ödemesiz ve 6 yıl geri ödemeli olarak verildi. Çiftçilerimiz bu parayla bir dönümlük muz serası yaparak geçimlerini sağlayacak. Sizlere her zaman destek vermeye hazırız. Kredi desteğimiz bundan sonra da artarak devam edecek. Amacımız, orman köylülerine gelir desteği sağlamak ve yaşam kalitelerini yükseltecek projeler uygulamak." ifadesini kullandı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop