MHP İlçe Başkanı Gübbük’Kadınlara hak ettiği değer verilmeli’

MHP İlçe Başkanı Gübbük’Kadınlara hak ettiği değer verilmeli’

Kadın hakları günü, seçme ve seçilme hakları günü nedeniyle açıklama yapan MHP Anamur ilçe Başkanı Adnan Gübbük,kadınların her alanda başarı sağladığını söyledi
Bu haber 2018-12-05 11:16:19 eklenmiş ve 1523 kez görüntülenmiştir.

Kalkınmış toplumlarda  kadının  öneminin  büyük olduğunu kaydeden  MHP İlçe  Başkanı Adnan Gübbük; mesajında şunları söyledi.

’İlk Türk topluluklarında veya devletlerinde Orhun kitabelerinden anlaşılacağı üzere,kadının yeri ve önemi  büyüktü.Devlet  yönetiminde kadınlar fazlasıyla etkiliydi.Dünya toplumlarında kadının  değeri yok denecek kadar azken, Türk toplumlarında,İslami doğru anlamayan  topluluklar dışında böyle ilkel  davranışlara pek rastlanmadı.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla kadınlara yeni haklar verilmesiyle  birlikte, kadın hakları belli bir sisteme  bağlanmıştır.Cumhuriyet’in kadınlara  verdiği haklara rağmen, maalesef  günümüzde bile kadınlara yeteri kadar  değer verilmemektedir.Ülkemizin büyük bir kesiminde kadınlar hala evinde oturan,çocuk yetiştiren, ev  temizliği yapan insanlar olarak  görülmekte ve maalesef  hor bakılmakta.
Kadınlar toplumun en önemli bireyleridir. Bizim en sevdiğimiz annelerimiz eşlerimiz ve kardeşlerimizdir.
Cumhuriyetimizde kadınların en büyük kazanımlarından biriside seçme v seçilme hakkıdır. Türk toplumunun gelişip yükselmesinde kadınlarımızın katkısı çok büyük olmuştur. Kadın elinin değdiği her işte başarı vardır, kalite vardır,saygınlık vardır.Kadınlarımızın toplum hayatının her aşamasında etkin rol almasında sağladığımızda ülkemizin gelişmesi hızlanarak toplumumun saygınlığı daha da artacaktır.
Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verildiği bu anlamlı günde, kadın haklarının her geçen gün iyileştirilmesi ve kadınlarımızın toplumsal hayatın her alanında yerlerinin almasını temenni ediyorum.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dünya ülkelerinden önce 5 Aralık 1934’de Türk kadınına verdiği haklar ve günlere kutlu olsun.’  

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop