ANAMUR’UN SU ÇİLESİ NE ZAMAN BİTECEK

Musluklardan Kanalizasyon kokulu, 25 metreden çıkan Tuzlu su akıyor, İnsanlar Doktor ve Hastane kapısını mesken yaptılar.
Bu haber 2018-11-06 11:50:15 eklenmiş

Anamur’un su sorunu giderek içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Tüm konutlarda ve iş yerlerinde musluklardan kanalizasyon kokulu  25  metreden  çıkan,tuzlu su akmaya devam ediyor.
Anamur’da yaşayanlar ve Anamurlular tuzlu su içmek zorunda bırakılıyorlar. Son zamlardan sonra fiyatları artan damacana ve kapalı su alım güçleri de kalmayan vatandaşlar, yetkililerin bu konuya hassasiyet göstermelerini istiyorlar.
İller Bankası Genel müdürlüğü, İller Bankası Bölge müdürlüğü, Mersin Büyükşehir Belediyesi, MESKİ Genel müdürlüğü ve Anamur Belediye Başkanlığı arasında 20 yıldır sürdürülen “Su gözü içme suyu” projesi tozlu raflarda çürüyüp gidiyor.20 yıl önce başlatılan Anamur su gözü projesi kurumlar arası sorumluluk sahası, sürtüşme, tartışma ve koordinasyon eksikliği ile yetkilendirilme konusu nedeniyle bir türlü ele alınıp tamamlanamıyor.
Konu ile ilgili olarak 20 yıldır siyasilerin, bürokratların ve kurum yöneticilerinin.”hangi su gözünü kullanalım, Nasıl boru tipi seçelim ve neresi güzergâh olsun” gibi birbirleriyle ortaya serdikleri anlaşamazlık yüzünden Anamurlular adeta kanalizasyon kokulu tuzlu içme suyu tüketme zorunda bırakılıyor.Kurumlar ve siyasiler arasındaki koordinasyon eksikliği yüzünden bir türlü gerçekleştirilemeyen içme suyu projesi yüzünden Anamur’da kanser başta olmak üzeri çeşitli hastalık vakaları giderek artıyor ve yaygınlaşıyor.Anamurlular yaklaşan yerel seçimler nedeniyle konuyu tekrar gündeme alacaklarını ve konuyu son çare olarak ,Cumhurbaşkanlığına kadar götüreceklerini belirtiyorlar.

ETİKETLER : İller Bankası Adana Bölge Müdürlüğü-Mersin Valiliği-MESKİ- Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü-AKParti Genel Merkezi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2017 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi