ANAMUR’UN SU ÇİLESİ NE ZAMAN BİTECEK

ANAMUR’UN SU ÇİLESİ NE ZAMAN BİTECEK

Musluklardan Kanalizasyon kokulu, 25 metreden çıkan Tuzlu su akıyor, İnsanlar Doktor ve Hastane kapısını mesken yaptılar.
Bu haber 2018-11-06 11:50:15 eklenmiş ve 1851 kez görüntülenmiştir.

Anamur’un su sorunu giderek içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Tüm konutlarda ve iş yerlerinde musluklardan kanalizasyon kokulu  25  metreden  çıkan,tuzlu su akmaya devam ediyor.
Anamur’da yaşayanlar ve Anamurlular tuzlu su içmek zorunda bırakılıyorlar. Son zamlardan sonra fiyatları artan damacana ve kapalı su alım güçleri de kalmayan vatandaşlar, yetkililerin bu konuya hassasiyet göstermelerini istiyorlar.
İller Bankası Genel müdürlüğü, İller Bankası Bölge müdürlüğü, Mersin Büyükşehir Belediyesi, MESKİ Genel müdürlüğü ve Anamur Belediye Başkanlığı arasında 20 yıldır sürdürülen “Su gözü içme suyu” projesi tozlu raflarda çürüyüp gidiyor.20 yıl önce başlatılan Anamur su gözü projesi kurumlar arası sorumluluk sahası, sürtüşme, tartışma ve koordinasyon eksikliği ile yetkilendirilme konusu nedeniyle bir türlü ele alınıp tamamlanamıyor.
Konu ile ilgili olarak 20 yıldır siyasilerin, bürokratların ve kurum yöneticilerinin.”hangi su gözünü kullanalım, Nasıl boru tipi seçelim ve neresi güzergâh olsun” gibi birbirleriyle ortaya serdikleri anlaşamazlık yüzünden Anamurlular adeta kanalizasyon kokulu tuzlu içme suyu tüketme zorunda bırakılıyor.Kurumlar ve siyasiler arasındaki koordinasyon eksikliği yüzünden bir türlü gerçekleştirilemeyen içme suyu projesi yüzünden Anamur’da kanser başta olmak üzeri çeşitli hastalık vakaları giderek artıyor ve yaygınlaşıyor.Anamurlular yaklaşan yerel seçimler nedeniyle konuyu tekrar gündeme alacaklarını ve konuyu son çare olarak ,Cumhurbaşkanlığına kadar götüreceklerini belirtiyorlar.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop