ESE Projesi Kapsamında Öğrenciler Türk Yunan Dostluğunu Resmettiler

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı tarafından desteklenen Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Yunanistan´la ortak olarak yürütülen, Erasmus + KA2 Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar ´´E-Services Education´´ (ESE) proje ortaklarından, Zehra Marulyali Spor Kulübü’nün ilk ve ortaokullar arası düzenlediği Türk-Yunan dostluğu temalı resim yarışması ödül töreni ve ailelere yönelik proje tanıtım programı Anamur öğretmenevinde gerçekleşti.
Bu haber 2018-04-16 16:18:33 eklenmiştir.
Test

Toplantıya  Milli  Eğitim  Müdürü  İlyas  Mercan,  Şube  Müdürü  Recep  Çıkık,  öğretmen ve öğrenciler ile  çok sayıda veli  katıldı.Zehra  Marulyalı  YİBO Okulu  Matematik öğretmeni Hilmi Tuna Arıöz, öğrencilerinin  bilgi tekrarı için oluşturduğu ‘ matematik  platformu’ hakkında  görseller eşliğinde velilere  bilgi verdi.
ESE proje koordinatörü İngilizce öğretmeni Esra Düzen Öğür ise, proje hakkında velilerle bilgi paylaşımında bulunarak, bilgilendirme toplantılarının devam edeceğini kaydetti
.
Proje Ortağı Zehra Marulyalı YİBO Spor Kulübü Başkanı İlyas Ülker, öğrencilerin dostluk kavramını resmetmelerini önemsediklerini belirterek, tüm resimlerin anlam yüklü olduğuna vurgu yaparak, projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan da yaptığı konuşmada, ESE Projesi için 2015 yılında başvuruda bulunduklarını ifade ederek, projenin amacının eğitimi modernize etmek olduğuna dikkat çekerek, proje yürütücüsü İngilizce öğretmeni Esra Düzen Öğür’e teşekkür etti.
Mercan;’Bu proje gerek bütçe gerekçe kapsamı ile ülkemizde gerçekleştirilen projeler arasında önde. Proje hareketliliği devam ediyor,2018 yılı sonunda bitecek. Proje kapsamında organize edilen resim yarışmasına katılan tüm öğrencilerimizi ve onlara destek olan öğretmenlerimizi kutluyorum.' dedi.
konuşmaların ardından seçici kurul tarafından derece giren,
Fatih İlkokulu öğrencisi Belinay Tel’in yaptığı resim birinci olurken, Kıbrıs İlkokulu öğrencisi Seranur Kaplander’in eseri 2. olurken, Fatih ilkokulundan Kevser Orhan’ın eseri de 3. oldu.
Jüri Özel ödülü Fatih İlkokulu öğrencisi Elif Su İmral’a verildi.
Ortaokullar arası Türk-Yunan dostluğu temalı resim yarışmasında ise,  Özel Sınav Kolejinden Kayra Güney birincilik ödülünü alırken, Evciler Nihat Sarı Ortaokulundan Yeliz Takmet’in resmi 2. olurken, Anamur Ortaokulundan Teoman Ak’ın eseri de 3.cülük ödülü aldı.
Jüri özel ödülünü ise Anamur Ortaokulundan Mirza Şen’e verilirken, yarışamaya katılan öğrencilerde doksan öğrenciye mansiyon ödülü verildi.

 

DİKKAT! : Özel haberleri kaynak göstersensebile ve haberi Yeni-anamur.com'daki linkine yönlendirse dai yayımlayan diğer site yöneticileri hakkında yasal işlem yapılacaktır. 
Ajans Haberleri Abonesi dışındaki haber alımı ve yayınlanması haber linki olsa bile yasaktır!
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2016 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi