TÜRKİYE’DE İLK KEZ ANAMUR’DA AÇILMIŞTI

TÜRKİYE’DE İLK KEZ ANAMUR’DA AÇILMIŞTI

HANIMELİ İHTİYAÇ BANKASI 8. YAŞINA GİRDİ
Bu haber 2018-02-10 12:23:12 eklenmiş ve 548 kez görüntülenmiştir.

 

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin birinci döneminde faaliyete geçirdiği sosyal projelerinden birisi olan Hanımeli İhtiyaç Bankası 8. Yılını doldurdu.
Projenin 8. Yılını doldurması sebebiyle Başkan Türe Hanımeli İhtiyaç Bankasında basınla bir araya geldi.
Türe“ 8. Yıl önce büyük bir heyecan ve dayanışma ile hanımlarımız öncülüğünde kurduğumuz Hanımeli İhtiyaç Bankamız enerjisini kaybetmeden hizmetine devam ediyor. Ben öncelikle buraya yardım eden vatandaşlarımıza, bağışçılarımıza, burada özveri ile çalışan personelimize çok teşekkür ederim . Alan elin veren eli görmediği, siyaset ayrımının yapılmadığı, gerektiğinde köy şehir, ilçe dışı fark etmeden adrese teslim bir sistem kurduk. Bu proje Türkiye’ de birçok belediyenin örnek aldığı, gelip yerinde inceleyip uygulamaya koyduğu bir sistemdir.” Şeklinde konuştu.
 Türe “ 29 Mart 2009 yılında göreve geldiğimiz günden bu yana, Anamur’un yararına projeler üretmeye çalıştık. Vizyonumuzu her zaman geniş tuttuk. Anamur’un gelişmiş bir kent statüsü kazanması için fikirler ürettik. Onlarca fiziki projeyi hayata geçirdik.
Yalnızca fiziki hizmetlerle gelişme sağlayamayacağımızın bilincindeydik. Toplumsal vicdanı temsil eden, pozitif ayrımcılık yapan, Sosyal Belediyecilik anlayışının en iyi örneklerini sergileme yarışına girdik. Bu kapsamda 3 Şubat 2010 yılında vatandaşlarımızın da desteğini alarak Hanımeli İhtiyaç Bankası’nı kurduk. Kimseyi kırmadan, rencide etmeden, alan elin veren eli görmediği bir yardım sistemi oluşturduk. Binlerce ihtiyaç sahibine ulaştık. On binlerce parça malzeme yardımı yaptık.”ifadelere yer verdi.
Türe konuşmasının sonunda ise “Uzakmış, yakınmış demedik, en uzak mahallemizde, çevre ilçelerimizde, illerimizde hatta Suriye-Bayırbucak’da Türkmenlerimize uzatılan yardım elinde, Suriye El-Bab ve Suriye İdlib’de görev yapan kahraman askerlerimizin yanında biz vardık.” Dedi.
Türe şimdiye kadar yapılan destek ve yardımları şu şekilde özetledi. “Hanımeli ihtiyaç bankasında bu güne kadar 17.000 gıda paketi,250.000 parça elbise,350 koltuk takımı,650 adet tek çekyat,220 adet soba,500’e yakın beyaz eşya,2000’e yakın yatak,30’dan fazla evi baştan sona donattık, Toplu Nikah Törenleri düzenledik. Evlenen birçok gencimizin evini sil baştan döşedik,Evi yanan vatandaşlarımıza anında müdahale ettik.
Bütün bunların yanı sıra sayamadığımız kadar çok sayıda ihtiyaç malzemesini ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdık”. Başkan Türe bilgi paylaşımından sonra Hanımeli Personeli Neslihan Oktan, Kazım Yıldız’ a teşekkür belgesi verirken tüm bağışçılar adına bağışçı Serpil Kafesoğlu’ na plaket takdiminde bulundu.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop