BAŞHEKİM BOZ: HASTANE İÇİNDE SAĞLIKLI BİR AİLE ORTAMI OLACAK

Kısa bir süre önce Devlet Hastanesi Başhekimiliği görevine atanan Op. Dr. Sekan Boz, Anamur Gazeteciler Cemiyeti yöneticilerinin ziyaretinde, hastane ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2018-02-10 12:00:20 eklenmiş

Başhekim Boz, sağlık hizmeti veren bir kurum olarak öncelikle sağlıklı ve huzurlu bir ortamı hastaların ve çalışanların hak ettiğinin bilinciyle hareket ettiklerini söyledi.
Çalışanların, hasta haklarına saygılı olma zorunluluğu kadar, çalışanlara da hasta yakınlarının yaklaşımlarının sıcak olması gerektiğine dikkat çeken Başhekim Boz, uzman hekim açığının giderilmeye başlandığını kaydeden Başhekim Op. Dr. Serkan Boz,’ Gerek Sağlık Bakanlığımız, gerekse İl Sağlık Müdürlüğümüz Anamur’u önemsiyorlar. Bu nedenle Anamur ile ilgili talepleri daha kısa sürede değerlendiriliyor. Hastane olarak sağlık hizmeti sunmak bizim işimiz, hiç kimse keyfiyetiyle sağlık kuruluşuna gitmez.  Hastanemizde 568 kişi görev yapıyor.  Göreve geldiğim ilk günlerde çalışanlarla yaptığım toplantıda, Başhekim yardımlarımız, hastane müdürümüz başta olmak üzere hepimizin öncelikli görevinin, sağlıklı bir çalışma ortamını yaratmak olduğunu söyledim. Ve hastalara dokunmalarını onları dinlemelerini yol gösterici olmalarını, kısaca önemsemelerinin işlerinin bir parçası olduğu görüşünü paylaştım ’dedi.
YENİ HASTANE BİNASINDA ÇALIŞMALARDA AŞAMA VAR
Toki tarafından ihale edilen ve yüklenici firmanın maddi sıkıntıya girmesi  nedeniyle, yapımına  ara verilen,  Kalkınma  Bakanı  Lütfi Elvan’ın  özel olarak ilgilendiği  Anamur  devlet hastanesinde  çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Hastane inşaatında çalışma yapılmıyor gibi izlenim varsa da içerde 130’un üzerinde emekçinin  ara  vermeden çalıştığı bir  ay içerisinde  acil servis ve  diyaliz ünitesi  yen binada  hizmet vermeye  başlayacak.
Poliklinik ve yataklı hastalar için kullanılan eski bina’nın da bir an önce yıkılacağını kaydeden başhekim Dr. Boz,’ ‘  dışarıdan bakıldığında yeni binada çalışma yokmuş gibi algılanabilir ancak içerde 130 çalışan var ve bunlar mütemadiyen çalışıyorlar. Acil  ve diyaliz  ünitelerini  bir an önce yeni  binaya taşıyacağız, daha sonra  eski binadaki  poliklinikleri ve yatakları da   ana  binaya alacağız. Eski binanın  çalışma alanını  yavaşlattığını  düşünerek  bu  çalışmayı yapacağız.Gerekirse  benim  odamda  dahil, geçici olarak  yataklı  hastaları buraya alacağız’  şeklinde  açıklamalarda  bulundu.ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2017 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi