Kuyucuoğlu ‘Hedef 2019, Hedef Yeniden Parlamenter Sistem’

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, partinin 36. Olağan Kurultayı’nı tamamlayan partinin 2019 hedefine emin adımlarla gideceğini söyledi.
Bu haber 2018-02-05 13:57:07 eklenmiştir.
Test

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, partinin 36. Olağan Kurultayı’nı tamamlayan partinin 2019 hedefine emin adımlarla gideceğini belirterek, “Olağan kurultayımızın sonuç bildirgesinde vurgulandığı gibi şimdi hedefimiz tek adam rejimine son vermek ve kuvvetler ayrılığına dayalı parlamenter sisteme yeniden geçmektir. CHP laiklik ilkesinden taviz vermeyecek” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, partinin 36. Olağan Kurultayı’nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun güven tazelediğini, Parti Meclisi’nin de büyük oranda yenilendiğini belirterek, “Parti Meclisi’ne seçilen her biri birbirinden değerli yol arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Kurultay sürecimiz geride kaldı. Artık hedefimiz 2019 seçimleri ve Türkiye’yi yeniden normalleştirmektir” dedi.
 36. Olağan Kurultay’ın sonuç bildirgesinin, partinin nasıl bir Türkiye hedeflediğini ortaya koyduğunu belirten Kuyucuoğlu, “Önümüzdeki dönemde parti örgütünün hedef ve öncelikleri tek adam rejimine son vermek, kuvvetler ayrılığına dayalı parlamenter sisteme geçmek olacaktır. Cumhuriyet ve demokrasinin temeli olan laiklik ilkesinden taviz verilmeyecek, ne dinin siyasallaştırılmasına ne de siyasetin dinselleştirilmesine izin verilecektir. Din, vicdan ve inanç özgürlüğüne müdahalelere izin verilmeyecek, yaşamın her alanında adalet ve huzur sağlanacaktır. OHAL derhal kaldırılacak, Kanun Hükmünde Kararnameler yasama ve yargı denetimine alınacak ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan FETÖ’ nün siyasi ayağı kesinlikle ortaya çıkarılacaktır. Kurultayımızın sonuç bildirgesinde vurgulanan bu hedef ve ilkeler toplumun büyük kesiminin beklentilerini yansıtmaktadır. Ulusumuz laik, demokratik, sosyal hukuk devletinin korunmasını, tek adam rejimine son verilmesini, parlamenter sistemin yeniden güçlendirilmesini ve adalet ilkesinin hayatın her alanında uygulanmasını istiyor. Örgütlerimiz, belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, üyelerimiz ve yurttaşlarımızla bu harami yönetiminden ülkemizi kurtarmak, Anayasamızın 2.maddesinde belirtildiği gibi Türkiye’yi yeniden demokratik, laik, sosyal hukuk devleti haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

DİKKAT! : Özel haberleri kaynak göstersensebile ve haberi Yeni-anamur.com'daki linkine yönlendirse dai yayımlayan diğer site yöneticileri hakkında yasal işlem yapılacaktır. 
Ajans Haberleri Abonesi dışındaki haber alımı ve yayınlanması haber linki olsa bile yasaktır!
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2016 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi