Erbal’ın Öğrencileri, Hastane Korkularını Yendiler

Erbal’ın Öğrencileri, Hastane Korkularını Yendiler

Erbal Kreş yetkilileri, çocukların doktor ve hastane korkusunu yenebilmeleri için, öğrencilerine hastane gezdirilerek, doktorlarla sohbet etti, ilk yardımla ilgili bil edindi.
Bu haber 2018-02-01 10:57:15 eklenmiş ve 197 kez görüntülenmiştir.

Erbal Eğitim Kurumu kurucu müdürü ve sahibi Suna Yılmaz,  doktorlarla öğrencilerini buluşturarak, hastanenin çocukların belleklerinde bir kabus olarak kalmasının önüne geçmek amaçlı, çocuklar için hastanenin korkulacak bir yer olmadığını anlatmak için böyle bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade ederek, çocukların buraya gelene kadar içlerinde hastaneye, doktorlara karşı bir korkunun ve tedirginliğin olduğunu, bunları gezi sonrasında çocukların yendiklerini ve keyifli bir yaşadıklarını gözlemlediklerini dile getirdi.
Erbal Eğitim Kurumları sahibi Yılmaz,’ ,Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında öğrencimiz Mehmet Onur Şimşek’in babası Dr. Hasip Şimşek ve Eşi Rabia Şimşek Hanımefendi yavrularımıza  evde, okulda, sokakta, parkta, trafikte, denizde olabilecek kazalarda ilk yardımın nasıl yapılacağını Slaytlar eşliğinde anlatıldı.
Daha sonra özel hastanede görev yapan Dr. Cem Bayındır Bey ambulans eşliğinde ilk yardımda ambulansın önemini anlattı  ve tatbikatını yaptırdı. Sonrasında bahçede hazırladığımız Köfte-Ayran-salata ikram edildi. Devamında da kültürel değerimiz olan lokma tatlısı yapılışı gösterilerek, misafirlere ve öğrencilerimize ikram ettik’ dedi.

Hastaneye gelişlerinde ilk incelemelerini ambulansta yapan çocuklar durumu eğlenceli hale getirerek keyifli anlar yaşadılar.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop