HAYVANSEVERLER SAHİP ÇIKTI

Anamur da sahibi tarafından yıllarca yüke koşulan ancak boynunda ve gözünde oluşan katarak nedeni ile ölüme terk edilen eşeğe, Anamur Hayvan Hakları Koruma Derneği sahip çıktı.
Bu haber 2018-01-19 13:43:30 eklenmiştir.
Test

Anamur ve Bozyazı bölgesinde sahipsiz yada sahibi tarafından bakılmayan hayvanlara sahip çıkan, Anamur Hayvan Hakları Koruma Derneği yönetici ve üyeleri kış mevsimi nedeniyle zor koşullarda   yaşamaya çalışan   yaylalardaki hayvanların  da barınak ve yemek  ihtiyaçlarını  gideriyor.
Dernek Başkan Füsun Bayraktaroğlu ve ekibi tarafından yürütülen çalışmalara her geçen gün bir gönüllünün eklenmesi sahipsiz hayvanlar adına olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor.
Geçtiğimiz hafta içinde Güzel yurt mahallesinde  vatandaşın gebe bir eşeğin ölmek üzere olduğu yolundaki ihbarı üzerine harekete geçen Anamur  Hayvan Hakları Derneği, Büyükşehir Belediyesi ile irtibata geçerek  bir canlının  daha sğlıklı koşullarda  yaşayacak olmasının  mutluluğunu  yaşadılar.
İlgili birimlerle sağlanan koordinasyon sonrası özel nakil aracı ile yola çıktı. Yaklaşık 1 saat süren arama çalışmasının ardından aç ve soğuktan donmak üzereyken bulunan eşek, battaniyelere sarılarak Mersin´e nakledildi. Burada Tarsus Hayvanat Bahçesi´nde ilk muayenesi yapılan eşekte gebeliğe rastlanmazken, yıllarca yük arabası taşımaktan kaynaklı boyunda ödem ve sapma ile sol gözünde görme kaybı tespit edildi. Yapılan tetkikler sonucunda artık yük taşıyamaz hale geldiği için sahibi tarafından ölüme terk edildiği anlaşılan eşeğe, Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı veteriner hekimleri tarafından ‘Menekşe´ ismi verildi. Menekşe´yi harap bir şekilde bulduklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürü Mehmet Cücük, "İlk muayenesini yaptık. Ayaklarında problem var, sahibi tarafından çok hor şekilde kullanılmaktan kaynaklı boyun bölgesinde ödem ve irin oluşmuş. Boynunu hareket ettirmekte zorlanan Menekşe´nin solunumunda da sıkıntı var. Ayrıca sol gözü, katarakt nedeniyle görmüyor. Menekşe´nin sahibi, hayvanı uzun süre yük hayvanı olarak kullanmış. Yaşı da ilerleyip güçten düşünce sokağa atmış. Kendisi bu hayvanı sokağa atıp ölüme terk edeceğine bize bildirse bu sefilliği çekmezdi. Artık bizim korumamız altında oldukça iyi bir şekilde tedavisi yapılacak. Görünüş itibariyle çok hırpalanmış. Ama artık sahibi de olmadığına göre bu eşeğimiz hayvanat bahçemizin Menekşe´si olacak" dedi.
Menekşe adı verilen eşek, Tarsus Hayvanat Bahçesine gönderildi.

DİKKAT! : Özel haberleri kaynak göstersensebile ve haberi Yeni-anamur.com'daki linkine yönlendirse dai yayımlayan diğer site yöneticileri hakkında yasal işlem yapılacaktır. 
Ajans Haberleri Abonesi dışındaki haber alımı ve yayınlanması haber linki olsa bile yasaktır!
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2016 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi