Gümüş Koleji, öğrencileri için denizi okula taşıdı

Her hafta farklı bir projeyi hayata geçiren, Özel Gümüş Kolejinde bu haftanın projesinin konusu “DENİZ” oldu.
Bu haber 2018-01-16 15:57:46 eklenmiştir.
Test

Projeleri hazırlarken öncelikli olarak çocuklara tüm materyalleri somut ve gerçek bir şekilde ellerine vermeyi amaçlandı. Böylelikle öğrenmenin daha kalıcı olması sağlandı. Öğrencileri hayata okulda hazırlayan,  Özel Gümüş Koleji idarecileri,  kurumun 4 duvardan ibaret olmadığının bilinciyle farklı konseptlerdeki projeleri hayata geçirmeye devam edecek. 
Özel Gümüş Okulları Müdür Yardımcısı Tuğba Gümüş, gerçekleştirdikleri  projelere  büyük emek  harcadıklarını  ifade  ederek,  çocukların  eğlenerek  birçok şeyi  öğrenmeleri  karşısında doğru  projeleri  gerçekleştirdiklerine  inandıklarını  söyledi.
DENİZ Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Gümüş’Proje için öncelikle sınıflarımızın ortasında bulunan geniş galeri boşluğunu boydan boya balık ağı ile kapladık. Ardından gerçek bir balıkçı kayığı getirdik, denizden çıkarılmış ANFORAları (testi) yerleştirdik. Deniz kabukları ile konseptimiZi detaylandırdık, straforlara deniz canlılarının resmini çizdik, olta ve av malzemeleri getirdik, dev bir akvaryum kurduk içine balıklarımızı koyduk.
1. Gün çocuklarımıza Çapa nedir diye soru sorduk ve konuya ön güdülenmelerini sağladık. Ardından da galeri boşluğumuz da kullandığımız tüm malzemeleri tek tek anlattık. Kayığa binip kürek çektik.
2. Gün korsan maskelerimizi taktık ve korsan olduk. Sabah denizden tutulup gelen ORFOZU akvaryumumuza deniz suyu koyarak yerleştirdik. Denizden tutulup gelen balık hepimizin çok ilgisini çekti.
3. Gün de bütün okulun katılımı ile okul bahçemiz de HAMSİ ŞENLİĞİ düzenledik. Ekmek arası hamsilerini yiyen çocuklar bahçe de müzik eşliğinde oyunlar oynadılar. Projemiz de desteklerini esirgemeyen efsane yemekçilik sahipleri emel & hasan toksoya ve personeline teşekkür ederiz.
4. Gün de Deniz Sporları hakkında konuştuk. Rüzgar sörfünde bahsettik ve yine okul içine sörf tahtasını ve yelkeni yerleştirerek her çocuğun sörf tahtasına binerek durmasını gösterdik.
Hafta sonunda genel bir tekrar edip haftamızı tamamladık’  diyerek, Deniz projesi sorumlu öğretmenleri Aynur Keske ve Ayşegül Özegenlerdi ve  projeye yardım eden görsel sanatlar öğretmeni Erdal İnan ve tenis hocası Kemal Bulut’a kurum  adına teşekkür  etti.

 

 

 

 

 

DİKKAT! : Özel haberleri kaynak göstersensebile ve haberi Yeni-anamur.com'daki linkine yönlendirse dai yayımlayan diğer site yöneticileri hakkında yasal işlem yapılacaktır. 
Ajans Haberleri Abonesi dışındaki haber alımı ve yayınlanması haber linki olsa bile yasaktır!
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2016 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi