CHP’Lİ Aktay: Tek bir hedefimiz var’2019’u zafer yılı yapacağız’

CHP’Lİ Aktay: Tek bir hedefimiz var’2019’u zafer yılı yapacağız’

12 Ocak Cuma günü yapılacak olan Mersin İl Başkanlığına adaylığını açıklayan Av.Adil Aktay, partililerin yoğun katımıyla adaylığını açıkladı.
Bu haber 2018-01-05 14:42:45 eklenmiş ve 863 kez görüntülenmiştir.

CHP Mersin İl Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Avukat Adil Aktay, “Tek bir hedefimiz var.
Çok çalışacağız ve 2019’u zafer yılı yapacağız. 2019’a halkın damgasını vuracağız. 700 bin adım atarak Türkiye’yi sarsan Genel Başkanımızın dinamizmine, kararlılığına yakışan bir örgüt olacağız. Ben size bunun sözünü veriyorum” dedi. Aktay, partiye yeni üyeler kazandırmanın yanı sıra, CHP’den kopmuş, iletişimi kesilmiş eski partilileri yeniden kazanmak için çalışacaklarını da kaydetti.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Örgütü kongresinde il başkan adayı olarak yarışacak isimlerden biri olan Adil Aktay, parti binası önünde düzenlediği toplantıyla adaylığını resmen ilan etti. Aktay’ın parti binası önündeki açıklamasına, daha önce Aktay’a destek vereceklerini açıklayan 8 ilçe başkanı ile çok sayıda partili katıldı. Adaylardan Serhat Dövenci’nin basın açıklamasına katılan İl Başkanı Abdullah Özyiğit’in, Aktay’ın açıklamasına katılmaması dikkat çekti.
Adil Aktay konuşmasına, cumhuriyetin ve CHP’nin tarihini anlatarak başladı. Aktay, “CHP Türkiye’nin kurucu gücüdür ama aynı zamanda Anadolu’nun bin yıllık eşitlikçi, insan odaklı dünya görüşünün, kardeşçe yaşam kültürünün de mirasçısıdır. CHP bu toprakların manevi iklimini oluşturan tüm değerleri ayrımsız kucaklayan partidir. CHP’nin değer ve ilkelerinin tarihsel köklerinde büyük Anadolu aydınlanması yatar. Biz bu aydınlanmanın öncüleri olan Şeyh Edebali’nin, Mevlana’nın, Hacı Bektaş-i Veli’nin, Şeyh Bedrettin’in, Yunus Emre’nin, Pir Sultan Abdal’ın fikir zenginliğinden, gönül yüceliğinden beslenen bir partiyiz. CHP Anadolu’nun olduğu kadar insanlığın evrensel değerlerinden de beslenir” dedi.
CHP’nin son 40 yıldır, dünyanın dört bir yanında özgürlük, adalet, demokrasi ve insan hakları mücadelesi verenlerle aynı yolda yürüdüğüne değinen Aktay, “CHP Türkiye kadar büyük, Türkiye kadar heybetli, Türkiye kadar renkli bir partidir. CHP’yi tek bir renge, tek bir boyuta indirgemek mümkün değildir. Ancak şu gerçeği de kabul edelim. Sahip olduğumuz renkliliğin, çeşitliliğin yeterince önemsenmediği, bazılarının sırf düşüncelerinden ötürü partiden dışlandığı, haksızlığa uğradığı dönemler de yaşadı bu parti. Parti içindeki herkesin ortak paydalarımız konusunda yeterince hassas olmadığı zamanları da gördük” diye konuştu.
CHP’nin cumhuriyeti, laikliği, demokrasiyi, hukuku, üretimi, adil gelir dağılımını, huzur ve toplumsal barışı isteyen herkesin ortak çatısı olması gerektiğine işaret eden Aktay, “İşte bu nedenle CHP’nin varlığı ve etkinliği bu ülke için yaşamsal önemdedir. Ve ben böyle bir partinin üyesi olmaktan, böyle bir partinin il başkanlığına aday olmaktan gurur duyuyorum” dedi.
Türkiye’nin, 16 Nisan referandumundan sonra fiilen tek adam rejimine geçtiğini, Türkiye’nin her an bir kaos ortamına girebileceğini ileri süren Aktay, “İşte bugünün en önemli, en kritik, en hayati meselesi budur. Benim Mersin İl Başkanlığı görevine büyük bir heyecanla, büyük bir umutla, büyük bir iddiayla talip olmamın nedeni de ülkemizin için de bulunduğu bu tablodur. 2019’u çok önemli bir fırsat olarak görüyorum. Türkiye’nin birleştirici gücü olan CHP’nin hukuk devletinden, demokrasiden, çağdaş bir devlet yapılanmasından yana olan tüm kesimleri kucaklayabileceğine inanıyorum. Bu ülkenin ihtiyacı olan huzuru ancak CHP’nin sağlayabileceğine inanıyorum. Bu imkan ve fırsat önümüzde duruyor ve bu beni çok heyecanlandırıyor” diye konuştu.
CHP’nin başarılı olması için tek şartın kendisine güvenmesi olduğuna işaret eden Aktay, “Nasıl başaracağımızı yağmur, fırtına demeden, 45 derece sıcağı dinlemeden, 25 gün boyunca yürüyen 69 yaşındaki genel başkanımız gösterdi bize. Tek bir hedefimiz var. Çok çalışacağız ve 2019’u zafer yılı yapacağız. 2019’a halkın damgasını vuracağız. Öyle bir damga vuracağız ki 2019’dan sonra bu ülkede hiç kimse, kendini milletin üstünde göremeyecek. Hiç kimse kuralların, kurumların üstünde olmayacak.  2019’un Türkiye’de bir zafer yılı olabilmesi için Mersin’de bize çok büyük görev düşüyor. Mersin’e dair tüm ezberleri bozmak, Mersin’de siyasete yeni bir ruh, yeni bir dinamizm kazandırmak zorundayız. CHP Mersin İl Örgütü bunu başarabilecek güçtedir. Ben size her şeyden önce dinamik, enerjik, hareketli, kıpır kıpır bir örgüt vaat ediyorum. 700 bin adım atarak Türkiye’yi sarsan Genel Başkanımızın dinamizmine, kararlılığına yakışan bir örgüt olacağız. Ben size bunun sözünü veriyorum. Başta ben olmak üzere hepimiz çok çalışacağız. Yerimizde oturmayacağız. Siyasi kimliği itibariyle CHP’li olup da partiye ilgisi azalmış, iletişimi kopmuş tüm eski yol arkadaşlarımıza ulaşacağız. Onların yeniden gönüllerini kazanacağız. Çok daha güçlü bir bağla partiye bağlanmalarını sağlayacağız. Partimizi büyütmek, 2019 hedeflerine birlikte yürüyeceğimiz yeni yol arkadaşları kazanmak için gece gündüz çalışacağız” ifadelerini kullandı.
Tek adam yönetimine karşı demokrasiden, cumhuriyetten, laiklikten yana olan kesimleri parti çatısı altında toplamaya çalışacaklarını belirten Aktay, “Siyasi, etnik, dinsel hiçbir ayrım yapmaksızın hak, hukuk, adalet arayışındaki tüm Mersinlilerin yanında olacağız. Onların sesine ses, gücüne güç katacağız. Ama ilk işimiz, CHP üyelerinin kendilerini büyük ve güçlü bir ailenin parçası olarak hissetmelerini sağlamak. Üyelerimiz bilecekler ki hayatlarının her alanında il örgütü yanlarındadır. Mersin’de hiçbir CHP üyesi kendini yalnız, desteksiz, korumasız, çaresiz hissetmeyecek. Erdemlilik, üretkenlik, yetenek ve emek. Mersin il örgütünde yükselmek, yeni görevler üstlenmek isteyenler için tek ölçü bu dört ilkeye uygunluk olacak” dedi.
Milletvekilliği ya da belediye başkanlığı adaylığı gibi bir hedefinin olmadığını ileri süren Aktay, parti örgütünün tüm milletvekili ve belediye başkan adaylarına eşit mesafede destek olacağı bir sistem kuracaklarını belirtti.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop