ESNAF DEMOKRASİ SINAVINDA

Mart ayı sonuna kadar gerçekleşecek oda genel kurullarında yapılacak seçimlerin esnaf ve sanatkarların ahilikten gelen geleneğini yaşatarak, kırmadan, kırılmadan sadece esnafa hizmet adına güzel bir atmosferde geçmesi dileğinde bulunan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer,”Esnaf sanatkarlarımızın bugüne kadar sürdürdüğü birlik ve beraberliği seçim sandığına yansıtarak demokrasinin en güzel örneğini sergilemelerini bekliyoruz” dedi.
Bu haber 2018-01-05 09:16:25 eklenmiştir.
Test

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı 70 meslek odasında genel kurul süreci başladı. Birliğe bağlı 70 meslek odası Mart ayı sonuna kadar genel kurullarını tamamlayacak ve yaklaşık 50 bin esnaf sandığa giderek oy kullanacak.
Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, genel kurul öncesi Birliğe bağlı tüm odaları tek tek gezerek genel kurul sürecinde takip edilmesi gereken işlemlerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu.
Başkan Dinçer, “Çamlıyayla’dan Anamur’a, Silifke’den Gülnar ve Mut’a kadar çok geniş bir coğrafyada kurulu bulunan meslek odalarımız Ocak ayının ilk haftasından başlamak üzere 31 Mart 2018 tarihine kadar yargı denetiminde genel kurullarını gerçekleştirecekler. Bu genel kurullarımızda 50 bin esnafımız sandığa giderek bir dönem daha hizmet verecek olan başkan, yönetim ve denetim kurulu üyelerini seçecekler. Ben bugüne kadar başkan, yönetim ve denetim kurulunda görev alan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve yeni genel kurullarında kendilerine başarılar diliyorum” dedi.
Konuşmasının devamında genel kurulların esnaf odaları başkan, yönetim ve denetim kurullarının üyelerine karşı hesap verme süreci olduğunun altını çizen Başkan Dinçer, “Esnaf ve sanatkarlarımız ahde vefa sahibidir. Kendisine verilen hizmeti unutmaz. Üyeleri menfaatine çalışma yapan oda başkanlarımız yönetim ve denetim kurulu üyelerimiz alnı açık, başı dik olarak üyelerinin karşılarına çıkacaktır. Genel kurul sürecinde yapılacak seçimlerde esnaf sanatkarlarımızın ahilikten gelen geleneğini yaşatarak, kırmadan, kırılmadan sadece esnafa hizmet adına güzel bir atmosferde seçim gerçekleştirmelerini temenni ediyorum. Yine esnaf ve sanatkarlarımızın bugüne kadar gösterdiği birlik ve beraberliği seçim sandığına yansıtarak demokrasinin en güzel örneğini sergilemelerini bekliyorum. Genel kurullarımızda esnaf adına hizmete talip olan tüm adaylara şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde açıklamasını tamamladı.

DİKKAT! : Özel haberleri kaynak göstersensebile ve haberi Yeni-anamur.com'daki linkine yönlendirse dai yayımlayan diğer site yöneticileri hakkında yasal işlem yapılacaktır. 
Ajans Haberleri Abonesi dışındaki haber alımı ve yayınlanması haber linki olsa bile yasaktır!
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2016 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi