ANAMUR’DA YENİ BİR TURİZM BÖLGESİ DOĞUYOR

+ DÜNYA TURİZM YATIRIMCILARIN DÖRT GÖZLE BEKLEDİGİ ANAMUR MELLEÇ BÖLGESİ İMAR DEGİŞİKLİGİ TAMAMLANIYOR
Bu haber 2017-12-29 13:09:55 eklenmiştir.
Test

Anamur İlçesi, Melleç Turizm Merkezi'ne yönelik hazırlanan 1/25000 ölçekli plan değişikliği Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü 'nce askıya çıkarıldı.

Anamur İlçesi, Melleç Turizm Merkezi'ne yönelik hazırlanan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı  ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Plan İnceleme ve Değerlendirme Kurulunun 21.07.2017 tarih ve 2017-09/01 sayılı kararı sonucunda Türkiye ve Dünya turizm yatırımcıları gözlerini buraya çevirdi.

Akdeniz’in sıfır konumunda çok önemli değerlere sahip Melleç Turizm bölgesi 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 8. Maddesi (b) bendi gereğince 22.12.2017- 22.01.2018 tarihleri arasında  1  ay süre ile askıya çıkarıldı..
Turizm yatırımcılarının dört gözle beklediği Melleç Turizm bölgesinde askı incelemelerinin tamamlanmasıyla yatırımlar başlayacak
.

ANAMUR İSKELESİ ‘NİN BİTİRİLMESİNE PARELEL OLARAK TURİZM

YATIRIMCILARI BÖLGEDE HAREKETE GEÇECEK

300 Metre uzunluğu 50 metre genişliği ile içinde yatlar için marina, uçak yanaşma rampaları, feribot iskeleleri, uluslar arası turist taşıyan curiuse gemilerinin de yanaşacağı Anamur limanının tamamlanmasıyla birlikte girişimcilerde Melleç Turizm bölgesinde yatırımlara başlayacak.

Özellikle KKTC’nin Girne kentinde yaşamlarını sürdüren Beş bin’e yakın İngiliz ve çeşitli Avrupa ülkelerinden yabancıların dört gözle beklediği Anamur iskelesinin tamamlanmasıyla Anamur’a 12 kilometre mesafedeki Melleç Turizm bölgesi binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapacak.

 ALANYA’DA TIKANAN AKDENİZ TURİZMİNE MELLEÇ NEFES ALDIRACAK

Türkiye’nin en yoğun turizm komplekslerinin bulunduğu Alanya’da otel ve konaklama tesisleri ile sosyal aktivitelerin bulunduğu tesislerde doluluk oranı yüz’de yüz’ü geçiyor. Özellikle yaz mevsiminde Alanya’da ik milyonun üstüne çıkan yabancı turist sayısı nedeniyle turizm hareketliği Akdeniz’de tıkanıyor.

Melleç turizm bölgesi tamamlanıp hizmete geçmesiyle birlikte Alanya ve Antalya’nın ağırlığını alması bekleniyor.

 

 

DİKKAT! : Özel haberleri kaynak göstersensebile ve haberi Yeni-anamur.com'daki linkine yönlendirse dai yayımlayan diğer site yöneticileri hakkında yasal işlem yapılacaktır. 
Ajans Haberleri Abonesi dışındaki haber alımı ve yayınlanması haber linki olsa bile yasaktır!
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2016 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi