MESKİ’DEN ERDEMLİ VE SİLİFKE’YE YILBAŞI HEDİYESİ

MESKİ’DEN ERDEMLİ VE SİLİFKE’YE YILBAŞI HEDİYESİ


Bu haber 2017-12-26 14:17:27 eklenmiş ve 1142 kez görüntülenmiştir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), Erdemli ve Silifke İlçesi Aksıfat grup mahallelerinin içmesuyu sorununu çözüme kavuşturdu.

 Mersin Büyükşehir Belediyesi sınırlarında  çalışmalarını aralıksız sürdüren MESKİ Genel Müdürlüğü içmesuyu sorunu yaşayan mahallelerin su sıkıntılarına çözüm üretmeye devam ediyor. Çalışmalar kapsamında uzun yıllar su sıkıntısı çeken Erdemli ve Silifke İlçesinin Aksıfat Grup  Mahalleleri’nin su sorunu, MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yeni içmesuyu hattı sayesinde çözüldü.

 MESKİ Genel Müdürlüğü, Erdemli ve Silifke İlçesi’nin 48 mahallesinin içmesuyu sorununu çözüme kavuşturacak olan çalışmaları tamamladı. Erdemli İlçesi Toros Mahallesinde gerçekleştirilen sondaj çalışmaları ile elde edilen 100 litre/sn içmesuyu,  gerçekleştirilen  Aksıfat Grup Mahallerine  içmesuyu projesi ile vatandaşların hizmetine sunuldu. Yürütülen çalışmalar kapsamında; 2 bin 769 metre terfi hattı ve 9 bin 679 metre isale hattı döşenirken, 2 adet 100 metreküp toplama deposu, 3 adet derin kuyu terfi merkezi, 1 adet 3 gruplu terfi merkezi, 17 adet tahliye, 17 adet vantuz, 1 adet basınç kırıcı vana odası ve 1 adet branşman odası inşa edildi.

 “48 mahalle sağlıklı kesintisiz içmesuyuna kavuştu”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 9 milyon 150 bin TL'ye TL'ye mal olan çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Erdemli ve Silifke İlçesi’nin 48 mahallesinin sağlıklı ve yeterli içmesuyuna kavuşmuş olduğunu kaydetti. MESKİ'nin Mersin’in 13 ilçesinde çok önemli çalışmalara imza attığını ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Erdemli ve Silifke İlçesi Aksıfat grup mahalleleri içmesuyu terfi merkezi ve isale hattı çalışması ile iki ilçe için son derece önemli çalışmaların gerçekleştirildiğini belirtti. Mersin Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde içmesuyu sorunu bırakmama gayretinde olduklarını kaydeden Başkan Kocamaz, "Erdemli ve Silifke İlçemizin 48 mahallesinin içmesuyu sorununu tek bir projeyle ortadan kaldırmış olduk. Bu şekilde sürdürdüğümüz birçok projemiz var. Mersin’i çok daha iyi noktalara taşımak için çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz" dedi.

 

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop