KAYMAKAM KURDOĞLU’NDAN AGC’YE ZİYARET

KAYMAKAM KURDOĞLU’NDAN AGC’YE ZİYARET

Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu Anamur Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
Bu haber 2017-12-23 12:27:08 eklenmiş ve 1604 kez görüntülenmiştir.

Yaklaşık iki ay önce Anamur’a atanan ve görevine başlayan İlçe Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu Anamur’u geleceği taşıma adına çalışmalara başladı. Kurdoğlu dün Anamur Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek konuyla ilgili görüşlerini de aldı. Kurdoğlu Sivil Toplum Kuruluşlarımız başta olmak üzere herkesin Projelerine önem verdiklerini belirterek, Gazetecilerden de Anamur’un gelişimine katkı sağlamak adına proje üretmelerini istedi.
Anamur Kaymakamlığı bünyesinde proje masası oluşturduklarının müjdesini veren İlçe Kaymakamı Kurdoğlu Anamur, ulaşım yollarının ve iskele liman inşaatının tamamlanması birlikte kapılarını sonuna kadar açacağını hatırlatarak, bu ana kadar bizlere düşen Anamur’u geleceğe hazırlamaktır. Diye konuştu.
 Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler de Cemiyet adına gerçekleşen ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, Anamur Gazeteciler Cemiyeti üyesi her Gazetecinin Anamur’un gelişimi konusunda mutlak bir projesi ve çalışması olduğunu belirterek, böyle güzel projelere liderlik ettikleri için Kaymakam Kurdoğlu’na teşekkür etti.

“ ANAMUR’A YENİ PROJELER KAZANDIRACAĞIZ”
Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu Anamur’a yeni projeler ve yatırımlar kazanmak için Kaymakamlıkta proje masası oluşturdu.
Kurdoğlu Akdeniz bölünmüş yol projesinin tamamlanmasıyla birlikte Anamur ilçesinin öneminin daha net ortaya çıkacağını belirterek 2018-2019 aralığında Silifke-Anamur-Gazipaşa arasında tüm tüneller,viyadükler ve bölünmüş yolun tamamen bitirileceğine işaret ederek bu güzergahın tam ortasında kalan Anamur ilçesinin önemi paralelinde yeni projelerin ve yatırımların hayata geçmesi gerektiğine işaret etti.
Anamur ilçesinin Türkiye’nin en güneyinde bulunduğunu ve Akdeniz’e açılan kapı konumunda olduğunu belirten Kaymakam Kurdoğlu,bir yıl sonra tamamlanacak Anamur limanı ile birlikte İçmenin cazibesinin artacağını ve deniz  bağlantılı Anamur turizminin giderek artacağını söyledi.
Akdeniz çanağında her yıl binlerce yatın dolaştığı, çok sayıda curiuse gemilerin turizme yönelik turlar düzenlediği, Anamur tam karşısında bir saatlik mesafede KKTC ile sosyal, kültürel ve turizm köprüsü kurulabileceğine dikkat çekilirken. Kaymakam Kurdoğlu Anamur tüm bu imkânlar doğrultusunda yeni projelerde dikkatleri üzerine çekebileceğine işaret etti.
Türkiye’nin muz ihtiyacının % 45’nin Anamur’da üretildiği de gündeme taşınırken Tarım sal sektöründe de Anamur’un yeni proje ve yatırımlara ihtiyaç duyulduğu söz konusu edildi.
Kaymakam Kurdoğlu, Tarım alanları kapalı devre projesi, Akine barajı çevre düzenlemesi, Deniz altı Resif projesinin için ön çalışmalarının gündeme alındığını sözlerine ekledi.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop