ANTSO BAŞKANI TORUNOĞLU “TÜRE BENDEN ÖZÜR DİLEMEZSE TAVRIM DEGİŞMEYECEK”

ANTSO BAŞKANI TORUNOĞLU “TÜRE BENDEN ÖZÜR DİLEMEZSE TAVRIM DEGİŞMEYECEK”


Bu haber 2016-06-15 09:24:51 eklenmiş ve 154647 kez görüntülenmiştir.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin yerel bir Radyo’da yaptığı konuşmada, kendisine dönük yaptığı açıklamaların duygusal olduğunu ve bir kent yöneticisine yakışmadığını ve bundan çok rahatsız olduğunu Basın toplantısıyla açıklayana Anamur Ticaret ve sanayi odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, kurumu ve şahsına yönelik yapılan asılsız iddialar konusunda  Başkan Türe'yi özür dilemeye davet etti.

 ANTSO Başkanı Feridun Torunoğlu, yaptığı açıklama;
Resmi kurum ve kuruluşlar kanun, tüzük ve yönetmeliklerle yürütülür. Sayın Başkan yaptığım tüm yazışmalar keyfiyetle yazılmamıştır”. Sayın Belediye Başkanı Mehmet Türe 09 Haziran 2016 tarihinde saat 16 :45’ teki yaptığı söyleşide, şerefle başkanlığını yürüttüğüm kurum ve şahsıma aslı astarı olmayan suçlamalarda bulunmuştur.
Belediye Başkanına soruyorum;
1- Bu yıl beşincisi yapılacak Tarım ve Gıda Fuarı'nın kaprislerinden, dolayı 1 yıl kaybettirdi. Diyorsunuz. Sayın Başkan, odamıza yolladığınız 22. 02. 2016 tarih 7567 53 24/ 622 02 sayılı yazıda bu fuarın üçüncüsü olacağı yazıyor.  Sayın Başkan attığınız imzalardan haberiniz yok  ya da yanlış yazı imzalattırıyorlar.
Sayın başkanım 2014 yılının geri dönüp bir hatırlayın, aynı gün sizde ben de  Mersin'de ayrı ayrı toplantıdaydık. Siz beni telefonla arayarak “abi Fuar’ın yasal süreci için iki aylık bir zaman kaldı. CNR fuarcılık firması sahibi Ceyda Eren Hanım ilçede fuar açımı için onay vermiyor.  Abi bir yardım et dediniz. Bende MTSO Başkanı Şerafettin Aşut  başkanın makamında buluşalım dedim. Ben geldiğimde siz MTSO binasının kapısında beni bekliyordunuz. Ben Sayın Aşut Başkanıma durumu anlattım Kendisi de Ceyda Hanım'ı benim ve sizin yanınızda arayarak durumu anlattı.” Anamur Ticaret ve Sanayi Odasının ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odasının desteklediğini anlattı. Sizin uğraşıp alamadığımız izin 15 dakikada alınmadı mı?
Ayrıca bu fuarla ilgili evrakları basın önünde teslim ettiğinizde ve fuarı ilk açılış gününde yaptığınız konuşmadan söylediğiniz Fuar  Feridun abi ve Şerafettin başkanımın destekleriyle açıldı. Onlara teşekkür ediyorum dediğinizi Ne çabuk unuttunuz.  Hayatta en kötü şey yapılanı inkardır. Sayın başkan.
2-  Sayın Başkan 51 74 TOBB kanunu  ve TOBB yönetim Kurulu'nun 03 Kasım 2014 tarih 94 sayılı kararına istinaden 01.01.2015 tarihinde yürürlüğe giren karar gereği yurt içinde fuar düzenlenmesine dair usul ve esaslar gereği  onay TOBB’ye müracaat, kontrol ve her türlü belge kontrol fuarın açılacağı yerdeki Oda ve Borsaya aittir. Odamın yaptığı tüm uygulama Keyfi değil kanun ve tüzükle verilen yetki görevdir. Sayın Başkan yaptığı açıklamada Feridun Torunoğlu 07.06.2016 tarih 2016/349 sayılı Başkanlığına TOBB’den 02.06.2016 tarih 11024 sayılı yolladım yazıyı yaptığınız açıklamada engel olmak için olduğunu söylüyorsunuz, yazı gelir gelmez konu ile ilgili Başkan Yardımcınız Hüseyin Gürel’i iki kere aradım cevap vermedi. Aziz Özinal’ı aradım bildireceğini söyledi. Konu üzerine yaptığımız açıklamalar üzerine Başkan yardımcınız Hüseyin Gürel ve Yaşar Yiğit ile odamda 10.06.2016 Cuma günü saat: 12:00’ de TOBB fuarlar müdürü Atıf Can Aktay’la Hüseyin Gürel bizzat görüşerek yazının sadece Anamur'a değil  Türkiye genelinde tüm odalara gönderildiğini söyledi Hüseyin Gürel beyde yanlış anladık dedi. Aynı konuyu o gün Anamur’a gelen CNR Fuar Mersin yetkilisi Mustafa Başar beyde aynı yazının Mersin'de geldiğini size de söyledi.  Yalan beyanla insanları kandırma başkan,

3- Sayın STK başkanları Suriyeli çalıştırıyor diyor. Odamızı yolladığınız yazıda da Suriyeliler konusunda ne yaptın ? diyorsunuz.
Sayın Başkan Anamur Kaymakamlığımız da bu konuya ilişkin olmak üzere yapılan toplantıya ben, Esnaf Odası Başkanı, MUZBİR Başkanı ve Emniyet Müdürümüz vardı.
Bende Kaymakamlığa yazı ile sordum. Size de telefonla bilgi verildiği yazı ile bildirildi. Bu toplantı sonucunda Kurumu'mdan tüm üyelerime konunun hassasiyetini bildiren mesaj yollandı.
Sayın Başkan çok hassassınız da toplantıya niye katılmadınız?  veya bir yetkili göndermediniz?
4- Sayın Başkan  Alışveriş günlerine engel olduğumu kendisini valiliğe yazılı şikayet ettiğimi söylüyor. Şahsımda Mersin Valiliğimize yazı yazarak, şahsımın ve kurumun Belediye Başkanı hakkında böyle bir dilekçemin olup olmadığını sordum. Gelen cevap yazısında  böyle bir dilekçenin olmadığını, Mersin Valiliğimiz yazısıyla bildirdiler.
Sayın Başkan yalan ve iftirayla insanları kandırmayın. Ben ve marka platformuna katılan STK ‘lar alışveriş günlerine karşıyız. Yanlış beyan ve kamuoyunu yanıltma başkan.

Sayın Başkan insanlar konuşmuş olmak için konuşmayacak elinde belge olacak. Siz yalan yanlış açıklama beyan edeceksiniz bende resmi evrakla sizin yalan yanlış beyan verdiğinizi açıklayacağım.
Ama bir şeyleri teşekkür etmeden geçmeyeceğim; Anamur'un en ücra köşelerine kadar hizmetlerini esirgemeyen yapılanları Anamur’a sık sık gelerek kontrol eden Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ederim. Anamur’a Çivi çakan herkesin Allah yar ve yardımcısı olsun. İftira atanları da Anamur halkına ve Allah'a havale ediyorum.’diyerek,Tüm kurumlarla yapılan yazışmalarımız ve cevapları basın mensuplarına sunulan dosyada mevcut olduğunu  söyledi.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop