VAHAP SEÇER, MUHTARLA BULUŞTU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Seçer Muhtarla buluştu
Bu haber 2017-12-19 14:40:23 eklenmiş

İki dönem CHP Mersin Milletvekilliği yapan ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için çalışma başlatan Vahap Seçer, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 
Seçer, s,Toroslar’daki Tüm Mersin Muhtarlar Derneği Başkanı ve Akbelen Mahallesi Muhtarı Şaban Cankatan’ı ve ilçedeki diğer muhtarları ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.
MUHTARLARIN SORUMLULUĞU ARTTI
CHP’li Seçer, yaptığı değerlendirmelerde 2012 yılında kabul edilen ve 2014 yılında uygulanmaya başlanan Bütünşehir Yasası olarak bilinen düzenlemeyle köylerin tüzel kişiliğinin ortadan kalktığını ve mahalleye dönüştürüldüğünü anımsattı. Yasanın kabulüyle birlikte, Mersin’de Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve sorumluluk sınırlarının da değiştiğini, hatırlatan Seçer, “Bu yasayla, Büyükşehir Belediyelerinin görev ve yetki alanının il sınırını kapsaması, birçok belde belediyesinin kapanmasını ve kırsal alanların belediye sınırlarına dahil edilmesini sağladı. Dolayısıyla, belediyelerin hizmet vermesi gereken alanlar da çok genişledi ve muhtarların da var olan sorumluluğu bir kat daha arttı” dedi.
Bu kadar geniş bir alanda hizmet vermek için yerel yöneticiler ile muhtarların hizmet odaklı olarak işbirliği içinde çalışmalarının önemine dikkat çeken Seçer, “Çünkü, mahallesini ve mahallesinde yaşananları muhtarlarımızdan daha iyi kimse bilemez. Muhtar ile yerel yönetici birlik, beraberlik ve uyum içinde çalışmalı ki o yere hizmet gidebilsin. Varsa, oradaki sorun da çözülebilsin. O nedenle, yereldeki tüm sorunların çözümünde muhtarlar anahtar rolündedir.” diye konuştu.
MERSİN TÜRKİYE’DİR
Muhtarlarla yapılan sohbetler sırasında Mersin’in çözüm bekleyen sorunlarının her geçen gün arttığı değerlendirmesi de yapıldı. Mersin’in ekonomik, sosyal ve kültürel yapısı açısından “Türkiye’nin küçük bir örneği” olduğunu belirten Seçer, şöyle dedi:
“Ben, her zaman ‘Mersin, Türkiye’nin küçük bir örneği, bir izdüşümüdür’ diyorum. Binlerce yıllık medeniyetlere beşiklik etmiş kadim topraklara sahip olan Mersin, farklılıkların gücünü bilen, hiç birisini dışarıda tutmadan hepsini bir zenginlik olarak kabul eden, birlik ve beraberlik içerisinde yaşayan bir kardeşlik, barış ve hoşgörü şehridir. Hepimiz bu güzel mozaiğin birer parçasıyız. Dolayısıyla, zenginliklerimize sahip çıkarak, bir ve beraber olursak, tüm sorunları çözebiliriz. Hiçbir şey önümüze engel olamaz. Bu gerçek, ülkemiz için de geçerlidir. Bu ülkede, kardeşçe, barış ve dostluk içinde yaşayabileceğimizi herkese gösterelim. Böyle olursa, Türkiye yarınlara el ele kol kola gönül birliği içerisinde ilerleyecek, tüm sorunları aşacak güce ve kararlılığa sahiptir” Mersin’de muhtarlar ile ayrı ayrı görüşmeler yaptığını ve şehrin sorun ve sıkıntılarını bir de onlardan dinlediğini belirten Vahap Seçer, “Muhtarlarımızla görüşmelerimi sürdürmeye kararlıyım.  Çünkü, önemli olan o mahalledeki vatandaşlarımızın neyi, nasıl istediğidir.” dedi.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2017 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi