Kocamaz, Bozyazı ve Anamur’da Temel attı, Açılış yaptı

Kocamaz, Bozyazı ve Anamur’da Temel attı, Açılış yaptı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Bozyazı Belediye başkanı Mehmet Ballı, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, MHP İl Başkan Yardımcısı Ramazan Yalçın, MHP Anamur İlçe Başkanı Ahmet Karan, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, daire başkanları ile birlikte Anamur’da daha söz verdiği Anamur mezbahanesinin temelini attı, otogar ve dost eli market’i ziyaret etti
Bu haber 2017-12-19 14:33:21 eklenmiş ve 1545 kez görüntülenmiştir.

Meclis üyeleri için Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Hizmet Tanıtım Programı’nın ikinci gününde Başkan Kocamaz ve meclis üyeleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Bozyazı Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni yerinde gördü. 2016 yılında temeli atılan ve 2017 yılında faaliyete başlayan merkezde ilk etapta 57 köpek ve 26 kedinin günlük olarak besleme ve bakımları yapılmaya başlandı.

Yaklaşık 20 milyon TL bütçe ile yapılan ve 1100 metrekare kapalı alana kurulu, Bozyazı’ya hizmet veren MESKİ Bozyazı Teknik Hizmetler Binası’nı inceleyen meclis üyeleri, ayrıca 9500 metrekare kapalı alana sahip, 180 aracı alabilecek olan ve içerisinde 14 dükkanın bulunduğu Bozyazı Çok Katlı Otopark ve Pazar Yeri’ni de gezdi. Bozyazı Çok Katlı Otopark ve Pazar Yeri’nin 7 milyon TL’ye yapıldığı ve Aralık ayı içerisinde hizmete açılacağı bildirildi. Ayrıca Çok Katlı Otopark ve Pazar Yeri 8 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.

Başkan Kocamaz ve meclis üyeleri Kaşdilen Cemevi’ni ziyaret etti

Büyükşehir Belediyesi tarafından 200 bin TL maliyetle yapılan ve yüzde 95’inin tamamlandığı Bozyazı Tenis Kortu, Bozyazı’nın 9 mahallesinin katı atıklarının toplandığı ve aktif bir şekilde çalışan MESKİ Bozyazı Atıksu Arıtma Tesisi, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Anamur Belediyesi tarafından ortaklaşa yapılan Anamur Kaşdişlen Cemevi ve Kültür Merkezi de hizmet tanıtım programı dahilinde meclis üyeleri tarafından yerinde incelendi. 3 adet toprak kort, 2 adet kameriye, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları ve fitness alanının yer aldığı ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Anamur İlçesi’ne kazandırılan Burhanettin Kocamaz Tenis Kortları Tesisi de gezilirken, 250 bin kişi kapasiteli MESKİ Anamur Atıksu Arıtma Tesisi de incelendi.

Yüzde 60’ı tamamlanmış olan ve 2018 yılı Nisan ayında bitmesi planlanan Anamur Otogar inşaatını gezen meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet vermek amacıyla hayata geçirilen ve Dosteli Marketlerin 4. şubesi olan Dosteli Market Anamur Şubesi’ni inceledi. Üniversite sınavına hazırlanan ve toplam 400 öğrencinin ücretsiz olarak ders alabildiği Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehit Eren Bülbül Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Kocamaz ve meclis üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler ile sohbet etti.

Yeniden turizme kazandırılan Köşekbükü Mağarası gezildi

Son olarak Anamur İlçesi'nde 2 yıl önce meydana gelen orman yangınında çevresindeki mesire alanı tamamen yanan ve Büyükşehir Belediyesi Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği’nin (METAB) desteği ile yeniden turizme kazandırılan Köşekbükü Mağarası ziyaret edildi. Köşekbükü Mağarası’nın çevre düzenlemesi için 500 bin TL, mağaraya giden yolun sıcak asfalt dökümü için de 600 bin TL harcandığı belirtildi.
Hizmet Tanıtım Programı’nın ikinci günü, Anamur, Bozyazı ve Aydıncık ilçelerine kazandırılan hizmetlerin tanıtımı yapıldı.
Kocamaz, Tahsin Soylu Caddesi üzerinde yapımı tamamlanan ve Anamurlu yoksul aileleri anlamlı destek verecek olan Dosteli Marketi de  gezdi.
 Bankalar Caddesinden kortej eşliğinde  dev Türk Bayrakları ve  MHP amplemli  bayraklarla  yürüyen Ülkü Ocakları gençleri de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliye sloganlarla destek verdiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop