Milli EĞİTİM YUNANİSTAN’LI KONUKLARI AĞIRLADI

Erasmus + KA2 Okul Eğitimi Stratejik Toplantısı Anamur’da Yapıldı
Bu haber 2017-12-15 15:16:12 eklenmiştir.
Test

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı tarafından desteklenen

Erasmus + KA2 Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde,Valide Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Zehra Marulyalı Spor Klubü ile  Yunanistan'dan Arta Milli Eğitim Müdürlüğü ,1.Gymnasium Ortaokulu ve AKETH Gelişim Merkezi ile ortak olarak yürütülen ''E-Services Education'' isimli proje kapsamında 17 eğitimci ve eğitim çalışanı  projenin 4.Öğrenme/Öğretme/Eğitim Aktivitesini  gerçekleştirmek için Anamur’a geldi.

04-08 Aralık  2017 tarihleri arasında gerçekleşen eğitim süresince online eğitim imkanı sunan açık kaynak kodlu Öğretim Yönetim Sistemi olan Moodle platformunda ( lms.ese-project.org ) dijital ders hazırlayan eğitimcilerle birlikte oluşturulan içeriklerin planlanması ,tasarlanması ,platform üzerine yükleme yapılması ve içeriklerin zenginleştirilmesi yönünde çalışmalar yapıldı.Dersler teorik ve uygulamalı olarak gerçekleşti .Eğitimler  Fatih Projesi  eğitmeni  Atila Erkek ve proje koordinatörü İngilizce öğretmeni Esra Öğür tarafından verildi.Hem Türk hem Yunan öğretmenler hazırladıkları dersleri sunarak üzerinde değerlendirmelerde bulundular.Projede yer alan hem Türk hem de Yunan öğretmenlere İstanbul ETZ Akademi 'den İngilizce Öğretmeni ve Teknoloji uzmanı Sedef ÖZMEN tarafından da e-learning tasarımlarından ADDIE Modeli ve içerik zenginleştirme ile ilgili 1 günlük eğitim verildi.

Katılımcılar,proje ortaklarından Valide Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Fatih Eba Projesi ve etkileşimli tahtaların kullanımı ile ilgili iş başı gözlem faaliyetlerinde bulundular ve meslek atölyelerini ziyaret ettiler.Yine proje ortaklarından Zehra Marulyalı Spor Klubü katılımcılara Ebru çalışması yaptırdı.Katılımcıların yaptığı çalışmalar Anamur Öğretmenevi'nde sergilendi.Teknolojinin eğitime entegre edilmesi ile ilgili olarak Anamur Sınav Okulları ziyareti yapıldı ve 3 boyutlu eğitim imkanı sunulan laboratuvarda Fen Bilgisi ve Matematik dersi sunumu yapıldı. Ayrıca 5-11 Aralık Avrupa Kodlama Saati Haftası etkinliklerine katılan okulda kodlama ,robotik ve 3D yazıcı hakkında bilgi verildi.Okulun 5.sınıf öğrencileri  misafirlere öğretmen marşlarından oluşan  koro sundular.

Kültürel faaliyetler kapsamında eğitimcilere muz serası , Anamurium Antik Kenti ve Aydıncık Aynalıgöl Mağarası gezdirildi.

Yunanistan'dan gelen toplam 17 katılımcı  öğrenme /öğretme/eğitim faaliyetini tamamlayarak İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Aziz Dağıstan'dan sertifikalarını aldılar ve 9 Aralık  2017 Cumartesi sabahı Anamur'dan ayrıldılar.

 

 

 

 

DİKKAT! : Özel haberleri kaynak göstersensebile ve haberi Yeni-anamur.com'daki linkine yönlendirse dai yayımlayan diğer site yöneticileri hakkında yasal işlem yapılacaktır. 
Ajans Haberleri Abonesi dışındaki haber alımı ve yayınlanması haber linki olsa bile yasaktır!
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2016 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi