Başkan Türe’den KUDÜS Açıklaması

Washisgton yönetiminin aldığı tek taraflı karara tepkiler her geçen gün artarken, bir açıklama da Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’den geldi.
Bu haber 2017-12-14 12:40:34 eklenmiş

Başkan  Türe, yaptığı  açıklamada:
‘Bildiğiniz üzere bize HZ. Muhammet(s.a.v) Peygamber Efendimizin emaneti olan kutsal şehrimiz Kudüs var olduğundan beri yıkıcı güçlerin baskısı altındadır. Bugüne kadar olan tarihi süreç boyunca bir çok baskıya ve yıkıcı istilaya maruz kalmıştır. İstatistiklere göre bugüne kadar 23 defa işgal edilmiş, 52 defa saldırıya uğramıştır ve her defasında Müslümanlarca geri alınmıştır. Bunun en yakın örneği 1967 yılında yaşanan 6 gün savaşlarıdır. 
NEDEN KUDÜS ?
Öncelikle Kudüs’ü tanıyacak olursak; Kurana göre Kudüs’ün kelime anlamı "Kabe’ ye en uzaktaki mescit" demektir.
İnsanlık tarihlerinin en eski şehirlerinden birisi olan Kudüs Ortadoğu’da, Akdeniz ve Ölü Deniz’in kuzey sınırı arasında yer alır. Bazı dünya devletlerince tanınmasa da Filistin’in Başkentidir. Ve konum olarak şehrin ortasında yüksek bir tepede kurulmuş ve çevresi 7 kapılı duvarlarla çevrilidir. 
Kudüs dünyanın en yaygın üç dini olan olan İslam, Yahudilik ve Hristiyanlık için önemli manevi değere sahiptir ve kutsal sayılır. 
İslamiyet’te Kudüs; milattan sonra 610 yılında ilk kıble olmuştur ve Kur’an’a göre Hz. Muhammed, 10 yıl sonra Miraç’a bu şehirden çıkmıştır. 
Şu iyi bilinmelidir ki Kudüs Müslümanların ana toprağıdır. Nasıl ki evlatlar analarından vazgeçemezse biz Müslümanlarda Kudüs’ten vazgeçmeyiz. 
Tarihten bu güne haçlı zihniyetine karşı Kudüs için verdiğimiz binlerce şehitlerin kanını hiçe sayıp, bir köşede sessizce bekleyemeyiz, gerekirse yine binlerce şehit veririz ve Mescidi Aksa’ yı Ezansız, Namazsız, Müslümansız bırakmayız. 
Ve geldiğimiz şu noktada yine Kutsal şehir İsrail ve Amerika Birleşik Devletlerinin işbirliği ile resmen işgal edilmiş durumdadır. 
Skandalların Başkanı olarak tanınan ABD Başkanı Donald Trump’ ın yaptığı “Kudüs için İsrail’in Başkentidir” açıklamasından sonra bir kez daha vurgulama gereği duyduk ki Kudüs başta bütün Müslümanların olmak üzere biz TÜRKLERİN kıymetlisidir. 
İçinde bulunduğumuz şu süreç tüm ülkenin, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ nin hatta Müslüman aleminin birlik olma günüdür. Herkesi birlik olmaya davet ediyoruz’ diyerek,
Ve belirtmek isteriz ki Biz Türkiye’ nin en güney ucu olan Anamur’dan sesleniyoruz; Anamur Belediyesi ve Anamur halkı olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız’  dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2017 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi