ERBAL’IN ÖĞRENCİLERİNE YERLİ MALIN ÖNEMİ ANLATILDI

ERBAL’IN ÖĞRENCİLERİNE YERLİ MALIN ÖNEMİ ANLATILDI

Anamurda faaliyet gösteren ERBAL Eğitim Kurumları öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası’ kapsamında etkinlik düzenledi.
Bu haber 2017-12-13 10:47:20 eklenmiş ve 1227 kez görüntülenmiştir.

Özellikle meyveleri daha yakından tanıyan kreş,  öğrencileri, dans ederek, şiir okuyarak ve şarkı söyleyerek keyifli bir gün yaşadı.
Resmi adıyla tutum, yatırım ve Türk malları haftası olan ‘Yerli Malı Haftası’ 12-18 Aralık tarihleri arasında Türkiye’deki tüm okullarda olduğu gibi şirin Anamur'da da kutlanıyor. ERBAL Eğitim Kurumları öğrencileri, ‘Yerli Malı Haftası’ dolayısıyla Konak Kafe bahçesinde kutlama programı gerçekleştirdi. Kreş öğrencileri, Yerli Malı Haftası konulu şiirler okudu, şarkılar söyledi. Minik öğrenciler, çalınan neşeli şarkılar eşliğinde dans etti ve birlikte oynadı. Farklı meyve figürleri ile süslenen miniklerin mutlulukları yüzlerine yansıdı.
BİLİNÇLİ TÜKETİCİ YETİŞTİRİLİYOR
Yerli tüketimin bilinçli olarak arttırılması amacıyla kutlanan ‘Yerli Malı Haftası’ etkinlikleri kapsamında Erbal Kreş öğrencilerine tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemi anlatıldı. Kreş öğretmenleri, ‘Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı’ sloganıyla tutum, yatırım, Türk malları konularında öğrencilere bilgi verdi. Miniklerin yerli malını kullanma konusunda bilinçli bireyler olarak yetişmelerine katkı sağladı. Erbalin öğretmenleri minikleri, sağlıklı beslenmeleri konusunda bilgilendirerek uyardı. Etkinlik hakkında bilgi veren ERBAL Eğitim Kurumları müdüresi ve sahibi Suna Yılmaz, "-Erbal Kreşte; Tutum, Yatırım ve Türk Malları haftasını kutladık. Öğrencilerimiz ile birlikte bu özel günümüzü kutladık. Çocuklarımızın, tutum, yatırım ve Türk Malları Haftası’nı en iyi şekilde değerlendirmesi, bilinçlenmesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin gayretli katılımıyla bu özel günümüzü en iyi şekilde kutlamaya çalıştık” açıklamasında bulundu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop