ÇETİN ODA BAŞKANLIĞI’NA YENİDEN ADAY..

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Ahmet Çetin,2018 yılının Şubat ayında yapılacak olan kongrede, başkanlığa yeniden aday oldu.
Bu haber 2017-12-12 16:30:37 eklenmiştir.
Test

Uzun yıllar esnaflık yapan, Anamur halkı tarafından sevilen isimlerden Ahmet Çetin,2010 yılından buyana  yürüttüğü ve  2018  yılının Şubat  ayında  yapılacak olan   Esnaf ve  Sanatkarlar Odası kongresinde Başkanlığına  yeniden aday olduğunu  açıkladı.
Oda üyelerinin yakın ilgi ve alakasının kendilerini yeniden aday olmaya sevk ettiğini belirten Oda Başkanı Çetin, yaptığı açıklamada; Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim kurulu olarak 2010 yılında göreve geldik. Göreve geldiğimiz günden itibaren esnaflarımıza ve Anamur Halkına faydalı olabilecek çalışmalar başlattık. Düğün ve cenazelerde kullanılması için masa ve sandalye aldık.
Engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmak için derneklerle sürekli irtibat halinde olduk. Bütçemiz elverdiği kadar maddi manevi yardımlarda bulunduk. İhtiyaç sahiplerine akülü araba aldık.
Yine bütçemiz elverdiği sürece esnaflarımızın üniversite kazanan ve okuyan çocuklarına maddi yardımlarda bulunduk.
Esnaflarımızın fuar ve seminerlere katılımını sağladık
Sosyal güvenlik kurumu (SGK) yeni yerine taşınırken birçok giderlerini odamız tarafından karşıladık.
SGK tarafında boşaltılan binanın Anamur Halkının ve esnaflarımızın ihtiyacı olan iş-kur hizmet binası olarak açılması için çalışmalarımızı başlattık ve Anamur İş-kur Hizmet binasının kurulmasını sağladık, İş-kur Hizmet binasının esnafımıza ve halkımıza faydası herkes tarafından bilinmektedir. İş- kur’un Anamur’a açılmasıyla birçok esnafımız iş-kur aracılığı ile eleman temin etmiştir, bu elemanların maaşlarını bir müddet iş-kur dan aldığını herkes bilmektedir. İş-kurla dönem dönem girişimcilik kursları açtık KOSGEB’ten birçok esnafımız kredi kullanmıştır.
Birçok kamu kuruluşları ile ortak projelere katılım sağladık. Esnaflarımız en güzel şekilde temsil edildi. 2013 yılında odamıza alınan cenaze nakil aracıyla esnafımıza ve Anamur Halkına hizmetimiz devam etmektedir.
Anamur sanayi sitesi giriş levasının yapımı ve sanayi sitesi içine esnafımızın kullanabileceği Wc yaptırdık.
Dönem dönem yangın gibi farklı sebeplerden zarar gören esnafımıza en kısa sürede ulaşılarak gerekli yardımda bulunduk.
Anamur’da yapılan üniversitenin Anamur esnafına kazandıracağı geliri bildiğimiz için esnafımız adına Üniversitenin binasının yapımına yardımlarda bulunduk. Üniversite ile kalmayıp birçok okullara maddi destek sağladık.
Esnaflarımızın eğitimi için ADAPTESK programı kapsamında Anamur’daki esnaflarımıza eğitim verilmesini sağladık. Piyasalardaki daralma nedeni ile zor günler  geçiren  esnafımıza  destek sağlamak  adına ’Esnafına Sahip Çık’  kampanyası  başlatarak, ilçemizde yaşayan  vatandaşlarımızın  yerel esnaftan alışveriş yapmalarını  teşvik ettik.
Kermeslerin şehir dışına kaldırılması ve kurumsal marketlerin açılmaması ile ilgili devamlı olarak çalışmalar yapılmakta ve yapılmaya da devam edilecektir’  Dedi.

DİKKAT! : Özel haberleri kaynak göstersensebile ve haberi Yeni-anamur.com'daki linkine yönlendirse dai yayımlayan diğer site yöneticileri hakkında yasal işlem yapılacaktır. 
Ajans Haberleri Abonesi dışındaki haber alımı ve yayınlanması haber linki olsa bile yasaktır!
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2016 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi