Ünlüselek, Sivil Toplum Çalıştayına Katıldı

Ünlüselek, Sivil Toplum Çalıştayına Katıldı

Anamur Havacılık Extirem Spor Kulübü Derneği Başkanı Halil Ünlüselek, Sivil Toplum Sektörü Çalıştayına katıldı.
Bu haber 2017-12-07 15:19:53 eklenmiş ve 702 kez görüntülenmiştir.

Ünlüselek  iki gün  süren çalıştayda,  Sivil toplum alt  yapı sektörünün  programlama, uygulama ve izleme süreçleri Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı tarafından yürütüldüğünü  bilgisinin  de paylaşıldığını  söyledi.
Dernek başkanı Ünlüselek, Dernek olarak birçok proje ürettiklerini ve AB’iğine sunduğunu belirterek sonucun olumlu olacağı beklentisinde olduğunu belirtti.
Çalıştayda  katılımcılara  bilgi notu olarak  verilen bilgide; ‘AB Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı’nın (IPA) 2014-2020 yıllarını kapsayan ikinci döneminde “sivil toplum” bir alt sektör olarak kabul edilmiştir. Bu dönemde sivil toplum alt sektörüne ayrılan toplam bütçe yaklaşık 190 milyon Avro’dur.
Çalıştaylar ile STK’ların sivil toplum alt sektörü programlama sürecine dahil edilmesi, kamu-STK işbirliğinin güçlendirilmesi, yeni projelerin geliştirilmesi ve olgunlaştırılması ile STK’ların AB Bakanlığı tarafından sağlanan destekler hakkındaki farkındalığının artırılması hedeflenmektedir.
Proje kapsamında toplamda üçü ulusal ve dördü yerel düzeyde olmak üzere yedi adet olarak planlanan çalıştaylardan şimdiye kadar ikisi ulusal ikisi yerel olmak üzere dördü düzenlenmiştir.  Bunlardan ilki Ankara’da 15 Şubat tarihinde, ikincisi 30 Mart’ta İstanbul’da tüm Türkiye’den STK’ların katılımı ile üçüncüsü 7 Haziran’da Ankara’da üniversite temsilcilerimizle, dördüncüsü 24 Ekim’de Gaziantep’te ve beşincisi Trabzon’da bölge illerinden STK’ların katılımı ile gerçekleştirilmiştir.
Türkiye genelinden STK’ların katılımı ile 16 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da altıncısı gerçekleştirilen Sivil Toplum Sektörü Çalıştayı AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr Mehmet Cihangir’in açılış konuşması ile başlayacaktır. AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan’ın moderasyonunu üstlendiği panelde ise Sivil Toplum Sektörü,  daha önce yapılan çalıştayların çıktıları ve Katılım Öncesi AB Mali Yardımı kapsamında STK’lara sağlanacak destekler hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Öğleden sonra yapılacak grup çalışmalarında ise Sivil Toplum Destek Programı kapsamında yürütülen hibe programları, yerelde Sivil Toplum katılımının ve gönüllülüğün güçlendirilmesi ve kamu-özel sektör-sivil toplum işbirliği ve kaynak yaratma başlıkları tartışılacaktır’ ifadelerine  yer verildi.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop