KAHVALTIDA BULUŞTULAR….

ANED Üyeleri Kent İdarecileriyle Biraraya Geldiler
Bu haber 2017-12-05 15:54:39 eklenmiştir.
Test

Anamur Engelli ve Engelli Aileleri Derneği (ANED) üyeleri, 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle,  Yalçınkayalar Restaurant tarafından verilen kahvaltıda bir araya geldi.
Çok sayıda engelli ve ailelerinin katıldığı kahvaltıya,  Emniyet Müdürü Mehmet Güngör, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul, Büyükşehir Koordinasyon Müdürü Muzaffer Akbacı, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı CHP İlçe Başkanı Ayhan Güven, MHP Yönetim Kurulu üyeleri,  AK Parti Kadın Kolları Başkanı,  Turizm Derneği Başkanı Fatih Şen ve okul idarecileri ve öğretmenleri katıldı.
Dernek Başkanı Hikmet Narcı yaptığı konuşmada,3 Aralık Engelliler gününde farkındalık etkinlikleri yaparak,  engellilerin sorunlarına dikkat çektiklerini söyleyerek, engellilerin sorunlarını yok saymanın vicdansızlık olduğunu ifade ederek, katılımcılara teşekkür etti.
Daha sonra engelli bir genç tarafından yemek duası okundu.
Engellilerin sorunlarının çözümü noktasında desteklerini esirgemeyenlere teşekkür plaketi verildi.
Kahvaltının ardından dernek  çalışma ofisine  gelen, dernek  üyelerini, Kaymakam  Mehmet Kurdoğlu, Belediye  Başkanı  Mehmet  Türe, Emniyet  Müdürü  Mehmet Güngör, CHP İlçe  Başkanı Ayhan Güven,  Halk Eğitim  Merkezi Müdürü Mustafa  Kayabaşı  ziyaret  etti.
Kaymakam Kurdoğlu, Engelli vatandaşların toplumun aynası olduğuna vurgu yaparak, Bireylerin  tek başlarına  yetersiz kaldığı,ihtiyaçlarını  karşılamak,gereken dayanışmayı  sağlamak  hepimizin görevi. Engellilerin  her alanda  hayatlarını  kolaylaştırıcı  tedbirleri  almak ve  hataya daha etkin kalımlarını  sağlamak da devletin ve yerel yönetimlerin  en temel  görevi  arasında. Allah  ailelerinize  kolaylıklar versin, her zaman her sağlıklı  kişi de engelli  aday  olduğunu  unutmamalıdır’ dedi.
Engellilerin yaptığı yağlı boya resimleri ve en sanatlarını da inceleyen Kaymakam  Kurdoğlu, yapılan  resim ve el  işleri  hakkında öğretmenlerinden  bilgi alarak, sorunların çözümü  için kendisini  her zaman  ziyaret etmelerini ve arayabileceklerini   söyledi.
Dernek Başkanı Hikmet Narcı da ziyaret nedeniyle kaymakam Kurdoğlu’na teşekkür ederek, dernek çalışmaları ve projeler hakkında bilgi verdi.
BAŞKAN TÜRE, ENGELLİLER BİZİM GERÇEĞİMİZ
2010 Yılında Belediye Başkanı Mehmet Türe öncülüğünde kurulan ve 10 yıllık yer tahsisi  yapılan  ANED, 3 Aralık  Engelliler gününde  ziyaretçilerini ağırladı.
Engelliler Günü nedeniyle Derneği ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Türe, dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Engelliler Derneğinin kurulmasıyla birlikte, onlarca engelli vatandaşın evlerinden çıktığını belirten Başkan Türe, derneğin kurulduğu yıldan bu yana çok yol almasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Türe,’ Yerel yönetim olarak engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırıcı çalışmalar yapmaya gayret ediyoruz, amacımız karşılaştıkları zorlukları en aza indirgemek. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada elimizden geldiğinde, her zaman sizlerin yanında olacağız’dedi.
Daha sonra Dernek üyelerine bir buket çiçek vererek, Ülkemizde ve tüm dünyada engelli vatandaşlarımızı,karşılaştığı  sorunlarla  değil,  yaşamın  her alanında  başarılarıyla  anılır  olması   dileğinde  bulundu.
EMNİYET MÜDÜRÜ GÜNGÖR ‘ SIKINTINIZ BİZİM SIKINTIMIZ’
Emniyet  Müdürü  Mehmet  Güngör’de, engelli  vatandaşların  yüreği  yaşam ve insan  sevgisiyle dolu çok özel bireyler  olduğunu belirterek,’  Engelli  bireyler  için  kolay yaşanır  ortak kullanım  alanları yaratmak  için kuşkusuz hepimize görevler  düşüyor.
Onların  hayata sıkı sıkı  tutunmalarını,içlerinde  yatan yaşama  sevinci,yetenek ve becerilerini  ortaya  çıkarmak için  el birliği yapmamız kaçınılmaz.
Unutmayalım ki hepimiz birer  engelli adayıyız.Bu günlerimizi  sağlık ile  yaşıyor olmamız  yarınlarımızı da bu şekilde  geçirmemizin garantisini vermiyor.  Hepinize Zihinsel ve  bedensel  farklılıkların  yaşama  dair  engel oluşturmadığı bir  dünya  diliyorum’dedi,
CHP İLÇE BAŞKANI  GÜVEN’ HERKES  ENGELLİ ADAYI OLDUĞUNU  UNUTMAMALI
Cumhuriyet  Halk Partisi  Anamur İlçe Başkanı Ayhan Güven de  Kısa  adı ANED olan ( Anamur Engelli ve  Engelli Aileleri  Derneği’ni’ ziyaret  etti
Güven  Dernek Yöneticileri ve  üyelerle  bir  araya gelerek bir süre sohbet etti.
Güven, Engelli vatandaşların normal bir yaşam sürmeleri toplumsal duyarlılığın  artırılması gerektiğine dikkat  çekti.
CHP İlçe Başkanı Güven, ‘Bedensel, zihinsel farklılıklarımızı bir engel değil, hayata başka yönlerden açılan değişik pencerelerden bakmalıyız.Önemli olan,engelli  bireylerin  yaşamlarını, engelsiz  yaşayanların  dünyasına  eşdeğer  hale getirebilmektir,herkesin  öncelikli  görevi de bu olmalıdır.Dileğim  engelsiz bir dünyada  önünüze  hiçbir engel çıkmadan  yaşamlarınızı  en iyi şekilde sürdürebilmenizdir’ dedi.
3 Aralık Engelliler  Günü nedeniyle  ANED’e çok sayıda  ziyaretçi  gelerek,  engelli ve aileleriyle sohbet etme  fırsatı  buldu.

 

 

ANED  Üyeleri Kent İdarecileriyle Biraraya Geldiler

 

DİKKAT! : Özel haberleri kaynak göstersensebile ve haberi Yeni-anamur.com'daki linkine yönlendirse dai yayımlayan diğer site yöneticileri hakkında yasal işlem yapılacaktır. 
Ajans Haberleri Abonesi dışındaki haber alımı ve yayınlanması haber linki olsa bile yasaktır!
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2016 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi