YAŞAYAN ÖLÜLER

ADANA DOGUM EVİNDE BİNLERCE ÇOCUK, DOĞUM SIRASINDA ÖLDÜ DİYE ANNELERİNDEN ALINARAK BAŞKA AİLELERE SATILMIŞ,35-45 YAŞ ARASINDA BİNLERCE ÖLÜ ÇOCUK BU GÜN ARAMIZDA YAŞIYOR.
Bu haber 2017-11-27 13:29:50 eklenmiştir.
Test

Programa katılan ve küçük yaşta çocukların satılmasına tanık olan Mehmet Enver ve Adanalı külhan beylerden Aslan Menderes Yaşar’ın da o günlerde elde ettikleri veriler çerçevesinde tanıklıkları ve anlatımlarıyla şimdiye kadar binlerce bebeğin çeşitli ailelere satıldıkları gerçeği yavaş, yavaş gün ışığına çıkıyor.
Adana’da özel bir klinikte çalıştığı ve çocuk Ticareti yaptığı iddia edilen Leyla Atay isimli bayan ile ailesini aramak üzere programa katılan Reşit’i doğum sırasında hastaneden alan üvey annesi Kerime’nin de  işbirliği içinde olduğu iddialarının ortaya atılması çocuk ticaretini bir başka boyuta taşıyor.
BİNLERCE KADIN ÇOCUĞUNU ARIYOR
Öldü denilerek annelerinden koparılan ve bir başka ailelere satılan çocuklarını aramak üzere ortaya çıkan ve sayıları giderek binlere ulaşan kadın, satılan çocukların arasından kendi çocuklarını aramak için programa katılarak adeta feryat ediyor.
1983-2003 yılları arasında binlerce çocuk doğumlarının ardından öldü denilerek annelerine verilmiyor. Çocukları Belediye aracılığıyla gömdüklerini iddia eden zamanın hastane çalışanları sahte evraklar düzenleyerek çocukları bir başka ailelere verdikleri iddia ediliyor.Mezarlıklarda yapılan araştırmalarda ise öldü denilen çocukların kaydına rastlanmıyor ve mezarları bilinmiyor.
KİMİSİ ANASINI,  KİMİSİ ÇOCUKLARINI ARIYOR
Öldü denilerek Doğum yapan kadınlardan koparılan yüzlerce çocuk bu gün aramızda canlı olarak yaşıyor.30-40 yaşlarına gelen bu çocuklar çeşitli ailelerde durumlarını bilemiyorlar. Çeşitli mesleklerde ve işlerde aramızda çalışan bu ölü denilen yaşayan çocukların ortaya çıkarılması konusunda güçlü bir çalışma sürdürülüyor.
Başta Adana olmak üzere çevre hinterlandında bulunan il ve ilçelerden çok sayıda anne, bu gün durumunu öğrenmek ve o günlerde yaptığı doğum raporlarını almak üzere Adana meeydan doğum evine âdete istila etmiş durumda, çocuklarını arayan annelerin hastanede uzayan bilgi alma kuyrukları giderek artıyor.
ANAMUR’DAN DA TANIK VAR
Adana doğum hastanesinde başhemşire olarak çalışan ve daha sonra emekli olduktan sonra Anamur’da yaşamını sürdüren emekli hemşire Sunay Atalay, Bildiklerini ve gördüklerini programa katılarak canlı yayında Esra Erol’a anlattı. Anamurlu hemşirenin tanıklık yaptığı gelişmeler bu gün araştırılarak sürdürülüyor.Evlatlık alan ailelerde bir taraftan çağrı yapılıyor, ailelere vicdan muhasebesi yapmaları isteniyor. Öldü deniler binlerce çocuğun ortaya çıkarılması için evlatlık alan ailelere büyük sorumluluk düştüğü kaydediliyor

 

DİKKAT! : Özel haberleri kaynak göstersensebile ve haberi Yeni-anamur.com'daki linkine yönlendirse dai yayımlayan diğer site yöneticileri hakkında yasal işlem yapılacaktır. 
Ajans Haberleri Abonesi dışındaki haber alımı ve yayınlanması haber linki olsa bile yasaktır!
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ANAMUR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2016 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi