MESKİ ALT YAPI GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR


Bu haber 2017-11-20 11:42:19 eklenmiştir.
Test

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü 2017 yılı Ekim ayı sonu itibariyle toplamda 784 kilometrelik içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmasını tamamlayarak şehrin altyapı ağını güçlendirmeye devam ediyor.
“ Mersin'e 10 ayda 784 kilometrelik altyapı yatırımı ”
Mersin'in en büyük kurumlarından biri olmanın verdiği sorumlulukla güçlü yatırımlar yaparak şehrin altyapı ağını sağlamlaştırdıklarını ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz; "Mersin merkez olmak üzere tüm ilçelerde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Bu kapsamda 3 yılda 1.056 kilometre içmesuyu, 460 kilometre kanalizasyon hattı ve 37 kilometre yağmursuyu hattı olmak üzere toplamda 1550 kilometrelik altyapı çalışması yaptık. 2017 yılının Ekim ayı sonu itibariyle 680 kilometre içme suyu, 88 kilometre kanalizasyon ve 16 kilometre yağmursuyu altyapı yatırımını tamamladık. Alt yapı yatırımlarımız 3 yıl 10 ayda 1.840 kilometreye ulaşmış bulunmaktadır." ifadelerini kullandı.
 “680 Kilometrelik İçmesuyu Altyapısı”
Türkiye’nin en kaliteli içmesuyunu Mersinlilerin musluklarına aynı kaliteyle ulaştırmak ve içmesuyu altyapısını güçlendirmek için dev yatırımlar yapan MESKİ Genel Müdürlüğü 2017 yılının ilk 10 ayında Mersin merkez ve ilçelerinde uzun yıllar dayanıklı içmesuyu borularını kullanarak  680 kilometrelik içmesuyu altyapı çalışması gerçekleştirdi.
88 Kilometrelik Kanalizasyon ve 16 Kilometrelik Yağmursuyu Altyapısı”
Sağlıklı ve uzun yıllar hizmet verecek alt yapı hizmetlerini Mersin'in tamamına ulaştırmak için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Kocamaz; "Yerleşim yerlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için yatırımlar yapıyoruz. İçmesuyu yatırımları ile susuz mahalle kalmaması için içmesuyu yatırımlarına ağırlık verdik.  Bu kapsamda Mersin merkez ve ilçelerimizde 2017 yılının ilk on ayında, 680 kilometre içmesuyu yatırımları gerçekleştirdik. Kötü koku, görüntü ve insan sağlığına zarar veren atıksuların uzaklaştırılması için kanalizasyon altyapı çalışmaları yaptık. Mersin merkez ve ilçelerinde 66 kilometrelik kanalizasyon altyapı çalışmasının yanısıra 54 adet sondaj kuyusu, 8 adet su deposu ve 119 adet su deposunun bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirdik. Çevreci bir tutum sergileyerek çevre ve insan sağlığını önemsiyoruz. İçmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarımızın yanı sıra 2017 yılının ilk 10 ayında 16 kilometrelik yağmursuyu altyapı çalışmasını tamamladık. " diye konuştu.
Başkan Kocamaz, “Yatırım faaliyetlerimizi sürdürerek, 13 ilçemizin tamamında Mersinimizin her bölgesini şantiyeye dönüştürmüş durumdayız. Amacımız vatandaşlarımıza sağlıklı ve kesintisiz içmesuyunu temin etmektir. İkinci amacımız ise abonelerimizin kullandıkları atıksuların çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesini sağlamaktır. Kaliteli hizmet anlayışı içerisinde faaliyetlerimizi hızlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Bu nedenle vatandaşlarımıza hak ettikleri altyapı hizmetlerini sunmak için özverili bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

DİKKAT! : Özel haberleri kaynak göstersensebile ve haberi Yeni-anamur.com'daki linkine yönlendirse dai yayımlayan diğer site yöneticileri hakkında yasal işlem yapılacaktır. 
Ajans Haberleri Abonesi dışındaki haber alımı ve yayınlanması haber linki olsa bile yasaktır!
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ANAMUR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2016 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi